Karma ROYAL CANIN Sensitivity Control Chicken with Rice

Problemy związane z układem trawienia mogą objawiać się na różne sposoby i mieć różne przyczyny. Dlatego tak ważna jest diagnostyka i leczenie prowadzone pod nadzorem doświadczonego lekarza weterynarii. Niezbędna okazuje się także zmiana diety – można poszukiwać produktów dostosowanych do konkretnych schorzeń, ale wśród specjalistycznych karm znajdziemy również te, wskazane w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Przykładem takiego produktu jest Royal Canin Sensitivity Control Chicken with Rice. Karma mokra w saszetkach będzie urozmaiceniem diety suchej oraz sprawdzi się w przypadku tych kotów, których dieta bazowała wcześniej na tego rodzaju pokarmie.

Wskazaniem do stosowania karmy Royal Canin Sensitivity Control Chicken with Rice są wszelkie alergie i nietolerancje pokarmowe. Sprawdzi się ona podczas diety eliminacyjnej mającej pomóc w ustaleniu alergenów i produktów bezpiecznych dla kota. Ryż, będący składnikiem karmy, jest uznawany za jeden z najmniej uczulających spośród podobnych produktów uzupełniających.  Pokarm dostosowany jest także do potrzeb zwierząt cierpiących na chorobę zapalną jelit.

Działanie

Zmniejszenie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych jest możliwe dzięki wyselekcjonowanym źródłom białka. Składniki karmy wpływają na działanie całego układu pokarmowego, a obecność kwasów tłuszczowych dodatkowo wzmacnia skórę. Łagodne składniki nie podrażniają jelit ani żołądka zwierzęcia.

Royal Canin Sensitivity Control Chicken with Rice można początkowo podawać przez trzy do ośmiu tygodni. Jeśli ustąpią objawy kliniczne schorzeń, a zalecenia lekarza weterynarii nie ulegną zmianie, dieta z powodzeniem może być kontynuowana, nawet do końca życia kota.

Skład

Karma mokra w saszetkach jest wyjątkowo bogata w mięso, co przekłada się na walory smakowe i sprawia, że jest chętnie zjadana przez koty. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli okaże się, że karma jest dobrze przyjmowana przez organizm zwierzęcia i będziemy chcieli, żeby zagościła w jego diecie na stałe. Na pierwszym miejscu w składzie znalazło się mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym kurczak w ilości 34%), kolejne pozycje zajmują zboża (ryż: 6%), oleje i tłuszcze, sole mineralne, produkty pochodzenia roślinnego i cukry. Duże znaczenie dla kondycji i zdrowia kota mają również obecne w karmie dodatki dietetyczne, czyli witaminy i minerały: witamina D3, E1 (żelazo), E2 (jod), E4 (miedź), E5 (mangan), E6 (cynk).

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów