Nie tylko jedzenie ale i zabawa

Podobnie jak jedzenie i inne funkcje życiowe tak samo i zabawa to ważny element w życiu każdego kociaka. Jest ona niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania i jego dobrego funkcjonowania. Koniecznie trzeba mu, więc ją zapewnić. Najlepiej zrobić to przy pomocy specjalnych zabawek, które można zakupić w Internecie, dowolnym sklepie stacjonarnym czy też innym podobnym miejscu. Wybór jest bardzo szeroki. Trzeba jednak pamiętać, że jedna zabawka nie wystarczy i konieczne jest zakupienie dodatkowych rzeczy, dzięki, którym naszym pupil będzie mógł się pobawić w wolnym czasie. Jakie jednak przedmioty będą najlepsze?

Zasady doboru kocich zabawek

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniej zabawki niezbędne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie funkcje ma spełniać dana zabawka. Przede wszystkim musi pobudzać kocią ciekawość. Ich pojawienie się musi szybko zainteresować kota i sprowokować kota do dalszego działania. W ten sposób taka zabawka spełnia również drugi element a zatem buduje sprawność psychofizyczną. W ten sposób uda się również uniknąć innych chorób u kociaka a zatem otyłości spowodowanej nadmiernym jedzeniem z powodu zbyt dużej ilości wolnego czasu czy też nawet kocią depresją, która powstaje na skutek samotności. 

Przykłady zabawek

Najpopularniejszymi zabawkami dla kotów w różnym wieku są piłeczki. Mniejsze lub większe wyzwalają u kotów poruszenie oraz możliwość zabawy. Mogą one łapkami bawić się nimi, turlać je a nawet polować a zatem w ten sposób dbać o swój podstawowy instynkt łowcy, który dla wielu kotów jest najważniejszy. W podobny sposób zadziałają również specjalne myszki, które koty wręcz uwielbiają. Podobnie jak i wspomniane wcześniej piłeczki mogą poprawić instynkt łowcy a także wzbudzić zaciekawienie. Znacznie szybciej jednak ulegną zniszczeniu, bo z założenia kot nie lubi myszy a zatem będzie chciał ją zjeść, drapać itp. Dodatkowo warto również, aby takie zabawki były wyposażone w elementy świecące, grające itp. One również poruszają kota i jego ciekawość.

Osobnym sposobem na zapewnienie kotu rozrywki jest doprowadzenie do wspólnej zabawy. Chwili, kiedy to właściciel i kot jednocześnie nie tylko siedzą i kot jest głaskany, ale również i czasu, kiedy spędzają go aktywnie. Pomoże w tym świetnie znana od dawna zabawa na podstawie wędki. Wtedy to właściciel drażni kota a ten atakuje wędkę znajdującą się przed nim. Na niej zaś może być zawieszony najróżniejszy przedmiot.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów