Dbaj o swojego domownika

Od dawna pies i kot to dwa najpopularniejsze zwierzęta, jakie Polacy trzymają w swoich domach. Opiekują się nimi, utrzymują i pieszczą. Jednym słowem dbają o nie pod każdym względem. O każde inaczej. Albowiem inne czynności należy wykonywać wobec psa a inne wobec kota. Jest to diametralnie inne podejście. Trzeba o tym pamiętać, aby nie sprawić swojemu zwierzęciu krzywdy. Jak zatem najlepiej dbać o swojego kotka, aby wszyscy byli zadowoleni, aby twój kot był zdrowy i energiczny?

Zadbaj o niego jak o innych

Kot to niewątpliwie stały mieszkaniec danego domu. Nie można go sobie pożyczyć na chwilę a następnie oddać. A zatem musi być traktowany od pierwszego dnia w taki sposób jakby pojawił się w nim na stałe, bo tak rzeczywiście będzie. Przede wszystkim, więc tak samo jak każdemu innemu domownikowi trzeba zapewnić mu podstawowe elementy. Kuwetę do załatwiania się, miskę do jedzenia, drugą do picia oraz zabawki do urozmaicenia czasu kotu. To taka podstawa.

Dodatkowe akcesoria

W każdej kuwecie musi znaleźć się żwirek. Odpowiedni dla danego kota. Gdzie to przede wszystkim on sam powinien zdecydować, jaki będzie dla niego najlepszy. Można tego dokonać metodą prób i błędów kupując najpierw jeden a potem drugi. W ten sposób obserwując kota można dokładnie zauważyć, jaki będzie dla niego bardzo dobry i jaki wybiera. Podobnie z resztą rzecz się ma w momencie, kiedy wybierać będziemy miseczki a raczej materiał, z jakiego będą wykonane. W zasadzie to kot będzie wybierał. Najpopularniejsze są zazwyczaj plastik oraz metal.

Na koniec pozostaje jeszcze zakup żarcia dla kota. Przede wszystkim suchej karmy, która będzie podstawą jego żywienia. To właśnie ona powinna znaleźć się w jego misce praktycznie zawsze. Tak, aby w momencie głodu mógł z niej skorzystać i najeść się. Następnie w zbilansowanej diecie każdego kota powinny znaleźć się również ryby, kocie puszki czy też surowe mięso. Bo dopełnienie tych wszystkich minerałów pozwoli kotu na bycie energicznym i zdrowym. Będzie mógł również bawić się zabawkami, jakie dla niego zakupimy i nie popadnie w depresję. Zaś w wolnych chwilach na pewno będzie nam wdzięczny i przyjdzie się pobawić lub połasić. Okaże swą wdzięczność i miłość.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów