Najlepsze suche karmy dla psa

Z karmami dla psów jest naprawdę urwanie głowy, jeśli jesteś świeżym właścicielem. Przede wszystkim, oprócz aktywności fizycznej i wieku psa, istotne są takie kategorie jak jego waga i rasa. Na pewno zauważyłeś, że karmy podzielone są na pokarm dla psów ras: małych, średnich, dużych i olbrzymich. Po co wprowadzać takie komplikacje? Przecież pies to pies… ano chodzi o to, że karmy różnią się między sobą zawartością białka i substancji odżywczej. Na logikę, piesek do 5 kg nie potrzebuje bomby witaminowej (jeśli jest zdrowy) – wiadomo, że przekraczanie granicy w każdą stronę kończy się przykrymi skutkami ubocznymi. Pies rasy olbrzymiej porcję dla małego psa zje na jeden kęs, a przecież jedzenie ma sycić na wiele godzin, prawda? Zazwyczaj u dorosłych psów praktykuje się karmienie dwa razy dziennie o stałych porach, rano i wieczorem. Dlatego porcje powinny być adekwatne do potrzeb konkretnego zwierzaka.

Karmy dzielą się również na: karmy dla psów otyłych – taki psi odpowiednik ludzkiego jedzenia light, czyli o obniżonej zawartości tłuszczu, karmy energetyczne, dla psów prowadzących aktywny tryb życia (takich, które np. właściciele zabierają na bieganie, albo po prostu psów o niespożytej energii), karmy smakowe (takie o nietypowych smakach) oraz na karmy mięsne – z jagnięciną i drobiem. Jak widać rynek zoologiczny kwitnie pod tym względem.

Zatem jaką karmę wybrać?

Karmy dla piesków ras małych energetyczne: np. Acana Sport & Agility Dog, która cechuje się zbilansowanym składem dla aktywnego dorosłego psa, zawiera łatwo przyswajalne białka i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (kurczak i jajka), a na dodatek firma zapewnia, że do produkcji używa jedynie świeżych produktów – a nie mrożonych czy konserwowanych. Za 18 kg opakowanie zapłacimy ok. 250 złotych.

Ciekawą opcją jest wybór karmy smakowej Acana Lamb & Apple – czyli karmy o smaku jagnięciny z jabłkiem. Polecana w szczególności dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym, nie zawiera zboża (czyli ryżu, pszenicy, kukurydzy), ale owoce i warzywa oraz owies (zboże o niskim indeksie glikemicznym). Za 11 kg opakowanie zapłacimy ok. 215 złotych.

Można zaopatrzyć się też w karmę Best Choice Adult Fish & Rice All Breed, czyli karmę z zawartością ryby i ryżu. Polecana dorosłym psom alergikom, z dużą zawartością błonnika (lekkostrawna), bez pszenicy i konserwantów. Ok. 160 zł za 12 kg opakowanie.

Pamiętajmy, że zwierzęta tak samo jak i ludzie mogą nie tolerować jakichś rodzajów pokarmów i powinniśmy wziąć to pod uwagę przy zakupach.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów