Karmy dbające o zdrowie kota

Znalazłeś porzuconego kociaka? Jeśli tak, to pierwsza rzeczą, jaka zrobisz, musi być sprawdzenie czy na pewno nie ma on właściciela. Jak to sprawdzić? Zaczynamy od sprawdzenia sąsiednich domów, czyli idziemy i pytamy czy ktoś nie zgubił kotka. Nie bierzmy malca ze sobą, aby go nie stresować, ale zróbmy mu zdjęcie i pokazujmy ludziom. Jest to znacznie lepszy sposób, ponieważ kot będzie się stresował i denerwował, więc może nam uciec. Jeśli okaże się, że kociak ma obrożę, to możemy być pewni, że do kogoś należy. Jeżeli nie jest to nikt z twojej okolicy, to warto dać ogłoszenie na Internecie, o tym, że został znaleziony pupilek. Nie przygarniaj zwierzaka, jeśli nie masz pewności, że nie posiada on swojego pana. Pomyśl, jaki byłby Twój zawód, gdyby zginął Ci kot i nie mógłbyś go znaleźć. Z pewnością chciałbyś go odzyskać.

W przypadku, kiedy przez dłuższy czas, nie znajdzie się właściciel, a po ogłoszeniu tego faktu, nikt się nie odezwie w sprawie malca, to spokojnie możesz go zatrzymać.  Pamiętaj jednak, aby zacząć od odrobaczenia go oraz kupienia obroży przeciw pchłom. Warto byłoby go także wykąpać, gdyż na pewno jest brudny. Powinniśmy także zapewnić mu odpowiednią karmę, która pozwoli na dobry rozwój zwierzęcia.

HILL'S Feline Adult Beef – saszetka

Dlaczego miałaby wybrać właśnie takie pożywienie dla mojego kota? A no, dlatego, że jest to doskonała i ekskluzywna mieszanka kwasów tłuszczowych, które zapewniają piękną sierść, zdrową skórę, ochronę układu odpornościowego, co wiąże się ze zdrowiem i szczęściem zwierzaka. Będzie ona także pełen energii i witalności, ponieważ zawiera zwierzęce białka. Jest również łatwostrawnym posiłkiem, a także zapobiega kamieniom nerkowym.

HILL'S Feline Adult Chicken/Liver – puszka

Jest to pyszna karma dla twojego pupila, która zawiera wątróbkę oraz kurczaka. Jest idealna dla kotów pomiędzy pierwszym, a szóstym rokiem życia. Sprawia, że sierść jest piękna, zdrowa i niezwykle lśniąca. Pomaga zachować zdrowie oraz witalność, a także zapobiega powstawaniu kamieni w nerkach. Jest wyprodukowana z najlepszej jakości składników.

HILL'S Feline Adult Lamb & Rice

Karma, która zawiera ryż oraz jagnięcinę. Jest doskonała dla kotów, które przekroczyły już pierwszy rok, życia, ale nie skończyły jeszcze szóstego. Karma zapewnia odpowiednią dietę, a dzięki ważnym składnikom, nasz pupil jest zdrowy, pełen energii, a jego ciało mocne i zdrowe. Jest także łatwostrawna, nie zawiera szkodliwych barwników, konserwantów, ani tez aromatów. Przekąska jest lekka, ale bardzo wartościowa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów