Karma TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet RID

Choroby nerek, pojawiające się niekiedy u kotów, wymagają leczenia pod okiem weterynarza. W domu opiekun zwierzęcia może jednak znacząco wspomóc proces leczenia. Podstawą jest zmiana podawanej wcześniej karmy na taką, która jest specjalnie przeznaczona dla kotów borykających się z problemami z układem moczowym. Jedną z propozycji, którą odnajdziemy w sklepach zoologicznych i gabinetach weterynaryjnych jest karma TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet RID. Dzięki temu wyborowi zapewnimy zwierzęciu kompletny, zbilansowany posiłek, który oprócz podstawowych wartości odżywczych gwarantuje również odpowiednio dobrane proporcje składników służących zapobieganiu i łagodzeniu niekorzystnych zmian w organizmie. Karma sprawdzi się w przypadku zwierząt cierpiących na dolegliwości związane z chorobami nerek, ale wspomoże również organizm w przypadku niewydolności serca lub wątroby.

Składniki zawarte w karmie zostały tak zbilansowane, by wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Na kondycję kota będą miały wpływ między innymi:

- obniżenie poziomu fosforu i sodu – mniejsza ilość tych pierwiastków przyczynia się do zmniejszenia hiperfosfatemii. Umożliwia również kontrolowanie niewydolności serca, nadciśnienia czy wodobrzusza;
- wysokiej jakości biało – pojawia się w karmie w odpowiednich, umiarkowanych ilościach. Dzięki temu kot ma zapewnione pokrycie dziennego zapotrzebowania na aminokwasy, a jednocześnie możliwe jest utrzymanie prawidłowej pracy nerek;
- zwiększona dawka witamin z grupy B wpływa na zahamowanie choroby i złagodzenia jej przebiegu;
- substancje podnoszące PH moczu pomagają przeciwdziałać kwasicy metabolicznej oraz kamicy szczawianowej.

Skład

Głównym składnikiem karmy TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet RID jest mięso jagnięce, które stanowi około 40% porcji. Na kolejnych miejscach w składzie produktu znalazły się: mięso z kurczaka wstępnie trawione enzymami, mięso pochodzące z ryb, ryż, wątroba i olej rybny. Dla zdrowia pupila ważne są również minerały oraz witaminy znajdujące się w karmie, wśród nich znalazły się między innymi: wapń, fosfor, magnez, witaminy A, D, E, tiamina (B1), ryboflawina (B2), pirydoksyna (B6) oraz aminokwasy, takie jak tauryna czy lizyna.

Podawanie

Ilość podawanej kotu karmy musi być dokładnie określona w oparciu o analizę potrzeb energetycznych i wagę zwierzęcia. W przypadku wątpliwości, warto skonsultować tę kwestię z lekarzem weterynarii, ale na opakowaniu karmy również znajdziemy podstawowe wskazówki. Tabela przedstawia zależność dziennej dawki w gramach od wagi zwierzęcia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów