Karmy dla kotów z chorobami serca

Rozpoznanie choroby serca wiąże się z podjęciem leczenia, ale to nie jedyne, co możemy zrobić, by zadbać o zdrowie kota. O niektóre aspekty terapii należy dbać codziennie, w domu, zwracając uwagę na nawyki i zachowania zwierzęcia. Istotny jest również sposób żywienia, który powinien ulec zmianie. Producenci gotowych karm mają w swojej ofercie produkty stworzone specjalnie z myślą o potrzebach zwierząt z chorobami serca. Warto więc zasięgnąć porady lekarza i wybrać jedną z ich propozycji, by ułatwić sobie dbanie o kota na co dzień.

<img alt="" style="width: 200px; height: 149px; display: none;" resources="" library="" image="" 61db25da="" 5857e79c812dd0c6e8285d78_t3.jpg"="" src=/res/karmy-dla-kotow-z-chorobami-serca-ligb.jpg" data-cke-saved-src=/res/karmy-dla-kotow-z-chorobami-serca-ligb.jpg" rel="gallery">

ROYAL CANIN Calm Cat

Karma proponowana przez firmę Royla Canin przeznaczona została dla zwierząt dorosłych, narażonych na sytuacje stresowe, które mogą być jedną z przyczyn chorób serca. Zalecana jest w przypadku układowych objawów stresu - idiopatycznego FLUTD, objawów dermatologicznych oraz związanych z układem pokarmowym, czyli biegunki lub wymiotów. Pożywienie stanowi uzupełnienie terapii behawioralnej, której powinny zostać poddane koty wyjątkowo nerwowe.

Karma zawiera bioaktywny peptyd alfa-kazozepina oraz  L-tryptofan, które wspomagają utrzymanie równowagi emocjonalnej. Składniki pożywienia działają korzystnie również na układ trawienia, wspomagając pracę przewodu pokarmowego oraz usprawniając pasaż jelitowy. Ułatwia to usuwanie kul włosowych, co jest ważne ze względu nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie zwierzęcia.
 

TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet

Dieta oparta na karmie firmy Trovet ma za zadanie wspomagać metabolizm zwierząt cierpiących na niewydolność nerek, serca oraz wątroby.

Pożywienie zawiera obniżone wartości fosforu i sodu, co wspomaga zmniejszenie hiperfosfatemii. Zmienione proporcje minerałów mają znaczenie również w przypadku niewydolność serca, nadciśnienia i wodobrzusza, czyli schorzeń związanych z pracą serca.

W składzie TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet znalazło się również wysokiej jakości biało w umiarkowanej ilości. Dzięki niemu możliwe jest pokrycie zapotrzebowania organizmu na aminokwasy oraz poprawa pracy nerek.

Dla kotów cierpiących na choroby serca korzystny jest również podwyższony poziom witaminy B3, łagodzącej objawy chorobowe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów