Jakich zabawek potrzebuje kot?

Koty mają swoje przyzwyczajenia, swoje ścieżki i swoje ulubione zabawy. Każdy właściciel najlepiej zna swojego pupila i wie, co będzie dla niego najlepsze. Zapewnienie kociakom rozrywki i zabawy wcale nie musi być trudne gdyż wystarczy wybrać ciekawe zabawki, które zainteresują je i pozwolą na rozwój instynktu łowieckiego, który może przydać się w przyszłości. W końcu prawdziwy kot powinien łapać myszy, prawda?

Nikogo nie dziwi to, że koty to prawdziwi indywidualiści. Wybór zabawki musi być wiec doskonale przemyślany, ponieważ nie powinny one denerwować kotów, a jednocześnie muszą zainteresować i redukować stres, na przykład w nowym miejscu. Szukając najlepszej zabawki należy wiec pomyśleć o tym, by kot mógł swobodnie się z nią bawić, poczuć się komfortowo i dokładnie tak jak w domu lub w miejscu, z którego został zabrany. Prawidłowe zadbanie o rozwój edukacyjny kota jest niezwykle ważny, dlatego też na rynku znajdziemy różne rodzaje zabawek.

W zależności od tego, czego wymagamy od naszego kociaka powinniśmy zainwestować w odpowiednie akcesoria. W przypadku rozwijania różnych instynktów powinniśmy wybrać zabawkę, która porusza się po podłodze, dokładniej coś na zasadzie gumowej lub futrzanej myszki, piłeczki, za którą kotek będzie mógł gonić. Przyda się także element dźwiękowy, by jeszcze bardziej pobudzić jego zmysły. Czasami jednak wystarczy jedynie odrobina kreatywności i wystarczy jedynie piórko, które będziemy poruszać na sznurku. W taki sposób zachęcimy naszego kota do gonitwy i wspólnej zabawy.

Możesz także poszukać laseru. Czerwone światło poruszające się po ścianie i podłodze na pewno zainteresuje kota i ożywi go, angażując do zabawy. Niemniej jednak nie warto przyzwyczajać naszego pupila tylko i wyłącznie do jednej zabawki. Trzeba je zmieniać, wybierać różne miejsca gry, by za każdym razem mógł rozwijać swoją spostrzegawczość. Jeśli Twój kot jest leniuszkiem, z pewnością wystarczy mu drapak i szafki, po których będzie skakał, co raz wybierając inną trasę. Pamiętaj, że koty to indywidualiści i lubią chodzić swoimi ścieżkami, więc daj im czas na poznanie zabawy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów