W czym transportować kota ? - Rodzaje transporterów

Transporter dla jego wysokości kota – a może raczej lektyka, wszak mówimy o wyrafinowanym zwierzaku - przydaje się nie tylko wtedy, gdy zamierzamy wyjechać na wakacje, ale również w przypadku okresowych wizyt u weterynarza. Z tego powodu warto zakupić taki transporter odpowiednio wcześnie, by nasz zwierz zdążył się do niego przyzwyczaić, co z pewnością zmniejszy jego stres w przypadku bardziej lub mniej fajnych wycieczek (a te u weterynarza z pewnością są mniej fajne). Na rynku dostępne są przynajmniej trzy rodzaje transporterów, dlatego, zanim któryś wybierzemy, przyjrzyjmy się, jakie mamy opcje.

Wiklinowe kosze dla kotów

To takie rozwiązanie w stylu vintage, które, choć posiada swój nieodparty urok, ma również sporo wad; przede wszystkim, wiklinowe kosze niewygodnie się nosi, ponieważ (nawet puste) są dość ciężkie i nieporęczne. Nasz kot również nie będzie się w nich czuł zbyt komfortowo, ponieważ posiadają wiele szczelin, przez które wpada zarówno wiatr, jak i deszcz, a podróż w takich warunkach do przyjemności nie należy. Co więcej, wiklinowy kosz ma tyle zakamarków, że bardzo trudno jest utrzymać go w czystości, a bądźmy szczerzy, nawet najdzielniejszemu kotu podczas Strasznej Wyprawy W Nieznane (albo, co gorsza, w znane – do kliniki weterynaryjnej) może się zdarzyć mały wypadek.

Torby dla kotów

Torby, w odróżnieniu od koszów, są miękkie i komfortowe – niestety, są aż zbyt miękkie. Może to stanowić pewien problem, szczególnie w przypadku, gdy podróż odbywa się z użyciem publicznych środków komunikacji i nastąpi gwałtowne hamowanie. Nasz kot, uwięziony w torbie, nie ma możliwości ucieczki przed tym, co się na nią zwali, a może to być wszystko – od walizki współpasażera, po samego współpasażera, z cała jego żywą masą. Torby są więc doskonałym rozwiązaniem, ale raczej na krótkie, piesze wycieczki. 

Plastikowe kontenery dla kotów

Kontenerki łączą w sobie zalety toreb i koszów: są sztywne, a jednocześnie nieprzemakalne i nieprzewiewne, zapewniają więc komfort, który z pewnością doceni jego wysokość futrzak. Nadają się praktycznie na każdą pogodę, a jeżeli dodatkowo wyposażymy je w specjalny pokrowiec, zapewnią zwierzakowi doskonałe warunki nawet podczas silnego mrozu. W czasie jazdy samochodem transporter można zwyczajnie przypiąć pasami, a ponieważ niektóre modele wyposażone są w kółeczka, nie będziemy musieli przez całą drogę taszczyć naszego pupila w rękach.Transporter dla jego wysokości kota – a może raczej lektyka, wszak mówimy o wyrafinowanym zwierzaku - przydaje się nie tylko wtedy, gdy zamierzamy wyjechać na wakacje, ale również w przypadku okresowych wizyt u weterynarza. Z tego powodu warto zakupić taki transporter odpowiednio wcześnie, by nasz zwierz zdążył się do niego przyzwyczaić, co z pewnością zmniejszy jego stres w przypadku bardziej lub mniej fajnych wycieczek (a te u weterynarza z pewnością są mniej fajne). Na rynku dostępne są przynajmniej trzy rodzaje transporterów, dlatego, zanim któryś wybierzemy, przyjrzyjmy się, jakie mamy opcje.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów