Karmy dla kotów z niewydolnością wątroby

Problemy układu trawiennego wiążą się z koniecznością szczególnej troski o dietę zwierzęcia. Wskazane jest wybieranie produktów lekkostrawnych, które jednocześnie dostarczą kotu wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Przewlekła niewydolność wątroby wymaga odpowiedniego zbilansowania składników oraz ograniczenia odkładania się miedzi w wątrobie. Nienasycone kwasy tłuszczowe, L-karnityna oraz wysokiej jakości białko to elementy, które powinny znaleźć się w karmie przeznaczonej specjalnie dla kotów cierpiących na tę dolegliwość. Odpowiednie produkty oferują firmy Hill’s oraz Besto Choice – obaj producenci stworzyli odpowiednią suchą dietę, a w przypadku Hill’s może być ona uzupełniona o karmę puszkową. W zależności od preferencji zwierzęcia można dobrać odpowiedni rodzaj pożywienia, które będzie mu odpowiadało, ale warto również zwrócić uwagę na skład poszczególnych produktów.

BEST CHOICE Cat Intestinal Diet

Dzięki swojemu składowi karma jest przede wszystkim lekkostrawna i nie obciąża układu trawiennego chorego kota. Na pierwszym miejscu w składzie znalazł się ryż i mączka drobiowa. Kolejne pozycje to tłuszcz drobiowy, mąka ziemniaczana, białko ziemniaczane, hydrolizat wątroby, jajka w proszku, koncentrat i hydrolizat białka, chlorek potasu, olej z ryb, chlorek sodu. Korzystne właściwości zdrowotne mają przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas arachidonowy, Omega3 i Omega6. Ważnym elementem uzupełniającym podstawowe składniki odżywcze są dodatki dietetyczne – witaminy A, D, E, tauryna oraz lecytyna.

HILL'S Feline l/d 

Firma Hill’s daje możliwość wyboru dwóch wariantów karmy – suchej i mokrej, co odróżnia ją od propozycji oferowanych przez Besto Choice.

W karmie suchej podstawowym składnikiem są zboża. Często wybór karmy musi być podyktowany indywidualnymi preferencjami lub skłonnością do alergii, dlatego tak ważna jest możliwość wyboru pomiędzy ryżem, wykorzystywanym w Best Choice Cat Intestinal Diet, a zbożami. Kolejne pozycje składu to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego: oleje i tłuszcze, wyciągi białka oraz produkty pochodzenia roślinnego: jaja, ryby i produkty rybne. Podobnie jak w innych karmach istotną rolę pełnią składniki mineralne oraz witaminy (A, D, E) i inne dodatki dietetyczne – tauryna, L-karnityna.

Uzupełnieniem diety suchej może stać się karma puszkowa. Jest ona bogata przede wszystkim w mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, dopiero na dalszych miejscach składu znajdują się zboża i produkty pochodzenia roślinnego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów