Żwirek dla kotów – zbrylający się i silikonowy

Jaki żwirek dla kotów wybrać? Z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad tym pytaniem, zwłaszcza jeżeli szczególnie dbasz o swojego pupila i zależy Ci na jego profesjonalnej opiece. Aktualnie pojawił się na rynku nowy żwirek dla kotów o nazwie Nullodor Color i tak, jak wskazuje tytuł tego artykułu, jest to żwirek silikonowy, który się zbryla. Żwirek ten dostępny jest w sklepach Kakadu, a także w Telekarmie.

Żwirek ten cieszy się obecnie dużą popularnością, a jedną z najczęściej wymienianych zalet jest przede wszystkim duża chłonność zapachów. Sama nazwa wskazuje zatem, że skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów. Słowo „nullodor” oznacza bowiem „zero zapachów”. Po zastosowaniu tego żwirka można mieć pewność, że kuweta będzie czysta, nawet po dłuższym czasie od momentu jego wsypania. Do zalet żwirka zalicza się także jego wygląd oraz fakt, że jest on drobny, co pozwala na miłe stąpanie po nim.

Wadą może natomiast okazać się sama kwestia użytkowania żwirku. Niestety nie ma jasnych wskazówek od producenta. Widnieje jedynie informacja, że żwirek należy wymienić na nowy po miesiącu, a bryłki, które powstają pod wpływem moczu można wyrzucać (tak, jak w przypadku zwykłych żwirków zbrylających się).

W tym przypadku zastanawia jednak fakt, że skoro usuwane są bryłki, to zawartość kuwety powinna być przecież uzupełniona. Może zatem wcale nie trzeba wyrzucać bryłek? Czytając opinie niektórych użytkowników, można stwierdzić, że takie rozwiązanie wcale nie jest najgorsze. Wystarczy jedynie pozbywać się odchodów z kuwety i można mieć pewność, że nie będzie dokuczał nieprzyjemny zapach. Bryłki z kolei okazują się tak mocne, że zwierzak nie jest w stanie ich rozwalić. Żwirek Nullodor Color można zakupić w czterech dostępnych kolorach: różowym, niebieskim, żółtym oraz zielonym.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów