Karmy dla kotów z cukrzycą

<img alt="" style="width: 200px; height: 133px; display: none;" resources="" library="" image="" 61db25da="" f4fd14c2b41a47e18e093103_t3.jpg"="" src=/res/karmy-dla-kotow-z-cukrzyca-beyb.jpg" data-cke-saved-src=/res/karmy-dla-kotow-z-cukrzyca-beyb.jpg" rel="gallery">Cukrzyca to choroba nieuleczalna, ale ważnym elementem codziennej opieki nad zwierzęciem jest odpowiednie żywienie. Potrzeby kota cierpiącego na cukrzyce są inne, a odpowiednie proporcje składników wspomagają funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego tak ważny jest odpowiedzialny wybór pokarmu – ułatwiają go producenci gotowych karm, którzy w swojej ofercie mają pożywienie przygotowane specjalnie dla zwierząt-cukrzyków.

 

ROYAL CANIN Diabetic Cat

Firma Royal Canin przygotowała karmę dedykowaną wyłącznie dorosłym kotom cierpiącym na cukrzycę. Nie powinna być ona podawana kociętom oraz kotkom w okresie ciąży i laktacji. Wybór diety opartej o karmę Diabetic Cat powinien być poprzedzony odpowiednią diagnostyką oraz konsultacją weterynaryjną. Początkowo można podawać ją przez pół roku, a o przedłużeniu tego okresu zdecyduje lekarz. Aby uniknąć zbyt gwałtownej zmiany sposobu żywienia, zaleca się stopniowe wprowadzanie nowej karmy przez 7 dni, polegające na mieszaniu jej z dotychczas podawaną.

Karma Royal Canin Diabetic Cat ma za zadanie przede wszystkim przyczynić się do uregulowania poziomu cukru we krwi i ograniczyć jego wahania. Jest to możliwe dzięki recepturze charakteryzującej się wysokim poziomem dostarczanego białka i obniżoną zawartością skrobi. Kot ma zapewnioną odpowiednią ilość energii, niezbędną do codziennego funkcjonowania, a jednocześnie utrzymuje optymalną masę ciała i nie traci masy mięśniowej.

Produkt powinno się podawać kotu w dawkach sugerowanych na opakowaniu lub skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia indywidualnego sposobu żywienia.
 

PURINA VETERINARY DIETS DM Diabetes Management Cat

Karma oferowana przez firmę Purina będzie odpowiednim pożywieniem dla kotów z cukrzycą, ale polecana jest również w przypadku innych dolegliwości: przewlekłej hiperglikemii, zapalenia jelit oraz biegunki. Należy ją stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem i w sposób przez niego określony.

Specjalistyczna karma weterynaryjna Purina pomaga stabilizować poziom cukru we krwi – w tym celu jej skład został tak opracowany, by łączyć wysoką zawartość białka oraz obniżoną ilość węglowodanów. Podawanie karmy może nie tylko wspomóc leczenie, ale również realnie wpłynąć na jego przebieg – zmiana diety pozwala na zmniejszenie dawek podawanej kotu insuliny. Dodatkowo pożywienie zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy, przyczyniających się do zmniejszenia stresu oksydacyjnego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów