Czym żywi się kot?

Czym żywi się kot? Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi nam na myśl, to mięso (zwłaszcza mięso myszy), ale nie do końca jest to prawdą. Kot, podobnie zresztą, jak człowiek, jest wszystkożercą, a obok mięsa, czyli białka i tłuszczy, potrzebuje również odpowiedniej dawki witamin.

Najlepszym sposobem, by zagwarantować mu zbilansowaną dietę, jest uzupełnianie jego karmy o różnego rodzaju preparaty witaminowe, oczywiście dopasowane do wieku i kondycji naszego zwierzaka. Na rynku dostępnych jest wiele odmian preparatów witaminowych, więc zanim po któryś z nich sięgniemy, należy dokładnie przestudiować ich skład, zasadę działania oraz przeznaczenie, a w razie wątpliwości, zasięgnąć rady zaufanego weterynarza. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych przykładów preparatów, jakie można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych.                                             

BIOFAKTOR Fel-Titan - preparat witaminowo-energetyczny z karnityną dla kotów jest produktem skomponowanym w taki sposób, by maksymalnie pobudzić procesy odpornościowe i regeneracyjne kota. Preparat wspomaga przemianę materii, a także usprawnia gospodarkę wapniowo - fosforową organizmu; poprawia też wydolność serca oraz wspomaga układ nerwowy.

Produkt przeznaczony jest dla kotów dorosłych oraz dla kociąt, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ciąży i rekonwalescencji.

BEAPHAR Algolith to preparat witaminowy, wzbogacony w mączkę z alg morskich, dzięki czemu zawiera on duże ilości jodu oraz innych pierwiastków śladowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nadaje się dla wszystkich odmian kotów, a także dla innych zwierząt futerkowych.

Ciekawą propozycją test także AQUA PRO ANIMALE PREMIUM, czyli woda źródlana dla kota z dodatkiem kocimiętki. Kocimiętka jest rośliną uwielbianą przez koty ze względu na zawartość kociego feromonu -  nepetalaktonu. Dzięki temu, kocimiętka stymuluje receptory mózgowe kotów, wywołując u nich odczucie relaksu i zadowolenia, a nawet euforii. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów