Karma HILL'S Feline k/d

Przejściowa lub przewlekła niewydolność nerek to schorzenie, którego nie powinni ignorować właściciele kota. Wymaga ono podjęcia leczenia pod okiem weterynarza, ale elementem terapii jest również zmiana diety na taką, która uwzględnia odmienne potrzeby kotów cierpiących na problemy z nerkami. Powinno się to odbywać pod kontrolą i po konsultacji z lekarzem, który ustali, czego dokładnie potrzebuje zwierzę na danym etapie leczenia oraz jak długo powinna trwać kuracja.

Jedną z propozycji producentów karm specjalistycznych, uwzględniających odmienne potrzeby chorych zwierząt jest Hill’a Feline k/d. Pokarm dostępny jest zarówno w formie karmy suchej, jak również puszkowej. Pozawala to na zróżnicowanie diety i dostosowanie sposobu żywienia do indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń kota. Często zdarza się bowiem, że zwierzę nie od razu akceptuje zmianę podawanego pokarmy i trzeba zachęcić je do nowego smak.

Zdrowotne właściwości karmy

Pożywienie podawane kotu jest dla niego przede wszystkim źródłem energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania. W przypadku karm specjalistycznych, dedykowanych określonej grupie zwierząt cierpiących na konkretny rodzaj schorzeń, ważny jest również ich wpływ na pracę osłabionego narządu. W przypadku Hill’s Feline k/d głównym zadaniem karmy jest wspomaganie pracy nerek w sytuacji ich niewydolności – zarówno przewlekłej, jak również przejściowej. Kluczowe znaczenie ma zmniejszony poziom fosforu oraz ograniczona ilość białka.

Skład

Karma z serii Hill’a Feline k/d dostępna jest w formie pożywienia suchego i puszki – oba te warianty posiadają swój unikalny skład. Na pierwszym miejscu w składzie karmy mokrej znalazło się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Źródłem białka jest zarówno wołowina i wieprzowina, jak również wątroba. Kolejne pozycje składu to zboża, oleje i tłuszcze, składniki mineralne, celuloza i DL-metionina. Skład karmy suchej jest nieco bardziej zróżnicowany i dominują w nim zboża, które znalazły się na pierwszej pozycji. Kolejne elementy składowe karmy to wyciągi białka roślinnego, oleje i tłuszcze, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, jajka i ich przetwory, składniki mineralne, ryby i produkty rybne, DL-metionina, chlorowodorek L-lizyny.

W obu rodzajach karmy ważną rolę odgrywają dodatki dietetyczne, czyli witaminy i minerały – między innymi witamina D3, E, siarczan miedzi i tauryna. W zależności od postaci karmy ich wartości w niewielkim stopniu różnią się od siebie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów