Jak wybrać odpowiednie przysmaki dla kota

Koty to wielkie łasuchy. O każdej porze dnia i nocy proszą o przysmaki, ocierając się, mrucząc, czy nawet zaglądając do talerza. Przysmaki w diecie kota są mile widziane, muszą być jednak podawane prawidłowo i tak właśnie dobrane do potrzeb kota. Jakie przysmaki należy podawać kotu?

Jak dobrać przysmak?

      Przysmaków jest wiele rodzajów. Mogą mieć postać chrupek, kabanosów, czy pasty. Występują w różnych smakach, najczęściej jest to smak mięsa lub ryby. Smakołyki dla kotów zawierają minerały i składniki odżywcze, są lekkostrawne.

Dodatkowe właściwości

      Smakołyki często produkowane są z myślą o higienie jamy ustnej zwierzęcia, gdyż podczas gryzienia ich ściera się kamień nazębny. Niektóre z nich wspomagają również proces leczenia schorzeń, np. trawa wspomaga układ trawienny. Posiadają także składniki, których nie dostarcza spożywana karma.

Czy podawać przekąski?

      Jeżeli kot na co dzień ma dobrze zbilansowaną dietę przysmaki mogą być miłym dodatkiem. Przydają się także podczas „wychowywania” kota lub gdy kot zostaje sam w domu, np. w zabawce – wówczas kot się nie nudzi i ma dodatkową motywację do zabawy. Smakołyki mogą także pogłębić więź między właścicielem a zwierzęciem.

Przysmaki a nadwaga

      Jeśli  karma  zapewnia kotu wszelkich niezbędnych składników nie ma potrzeby podawania przysmaków. Zbyt duża ilość pożywienia może  przyczynić się do nawagi i w konsekwencji otyłości kota. Podając przysmaki należy pamiętać o zachowaniu równowagi w podawaniu pożywienia. Jeśli podajemy kotu przysmaki dosyć często warto zmniejszyć jeden posiłek, by nie zwiększyła się liczba podawanych kalorii. By temu zapobiec należy stosować się do zaleceń producenta, które są opisane na opakowaniu. Przysmaki powinny być również jak najzdrowsze i najbardziej wartościowe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów