Karma w saszetkach ROYAL CANIN Renal with Tuna

Pojawiające się u kota schorzenia najczęściej skutkują nie tylko koniecznością podjęcia leczenia farmakologicznego, ale także zmianą diety. Odpowiednio dobrane pożywienie może odciążyć dany narząd lub wspomóc jego regenerację, więc warto przyjrzeć się temu, co podajemy do jedzenia naszemu zwierzęciu i wybrać najlepszy dla niego rodzaj karmy. 

Obawy właścicieli często wiążą się z problemem przyzwyczajania kota do nowej diety. Sposobem na urozmaicenie posiłków podawanych w formie karmy suchej będzie z pewnością jedzenie z saszetek – ten rodzaj karmy jest często najchętniej zjadany przez koty i może być sposobem na przyzwyczajenie zwierzęcia do nowych smaków. W swojej ofercie ten rodzaj karmy ma firma Royal Canin, która stworzyła serię produktów Renal z myślą o kotach cierpiących na niewydolność nerek.

Właściwości karmy

Wskazaniem do stosowania karmy Royal Canin Renal jest przewlekła niewydolność nerek oraz kamienica – zarówno nawracająca szczawianowo-wapniowa, jak również kamica moczowa wymagająca alkalizacji moczu. Wybór karmy i sposób jej podawania zawsze powinien być jednak skonsultowany z lekarzem – początkowo może być ona stosowana przez 6 miesięcy, a w razie potrzeby okres ten ulega przedłużeniu. Decyzję należy podjąć po konsultacji weterynaryjnej.
Najważniejszą cechą karmy Royal Canin Renal, mającą wpływ na funkcjonowanie nerek, jest obniżony poziom fosforu – istotny przede wszystkim przy przewlekłej niewydolności narządu. Skład pokarmu wpływa korzystnie również na funkcjonowanie układu pokarmowego, a obecność przeciwutleniaczy przeciwdziała rozwojowi wolnych rodników.

Skład

Największy udział w składzie produktu ma mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, takie, jak wieprzowina oraz drób, zboża, a także ryby i produkty pochodne z ryb – w tym 4% tuńczyka. Na kolejnych pozycjach składu znalazły się: oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, sole mineralne oraz cukry. Istotna jest również obecność dodatków dietetycznych, czyli witamin (D3, E1, E2, E4, E5, E6). 

Podawanie

Dieta łącząca karmę suchą i mokrą wymaga od opiekunów kota szczególnej dbałości o podawane porcje. Wówczas należy zwracać uwagę nie tylko na wagę zwierzęcia, ale również na uzależnienie ilości karmy mokrej od zjadanej w ciągu dnia ilości karmy suchej. Pomocna może okazać się tabela zamieszczona na opakowaniu karmy, warto także zasięgnąć porady weterynarza – szczególnie jeśli kot cierpi również na nadwagę i porcje powinny być odpowiednio mniejsze.

Podawanie karmy mokrej także wymaga dbania o stały dostęp kota do świeżej wody.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów