Dieta przy schorzeniach wątroby – karmy

Schorzenia wątroby mogą dotknąć kota w każdym wieku. W razie zaobserwowania niepokojących zmian konieczna będzie wizyta u lekarza weterynarii i podjęcie leczenia. Jego istotnym elementem jest również podawanie pupilowi odpowiedniej karmy. Producenci przychodzą opiekunom kotów z pomocą, oferując produkty specjalnie dostosowane do rodzaju problemów. Priorytetem jest dostarczenie kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych do codziennego funkcjonowania przy równoczesnym zahamowaniu procesów chorobowych.

ROYAL CANIN Hepatic Cat 

Firma Royal Canin stworzyła karmę z myślą o kotach cierpiących na szereg schorzeń związanych z funkcjonowaniem wątroby: zapaleniem narządu, zastojem żółci, encefalopatią wątrobową czy akumulacją miedzi.

Dietę stosuje się pod kontrolą i zgodnie z zaleceniami weterynarza, którzy przeprowadza diagnostykę zwierzęcia. Początkowo karma może być podawana przez 6 miesięcy, ale jeśli niewydolność wątroby ma charakter przewlekły, stosuje się ją do końca życia zwierzęcia.

Wśród najważniejszych zdrowotnych zalet karmy producent wymienia: obniżony poziom miedzi, dzięki któremu pierwiastek nie odkłada się w wątrobie, kompleks przeciwutleniaczy, pomagający zapobiegać rozwojowi wolnych rodników, oraz odpowiednią wartość energetyczną pożywienia.

Wśród głównych składników karmy znalazły się: ryż, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, gluten pszenny, suszone białko wieprzowe, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego. Zmniejszona ilość produktów zbożowych będzie korzystna szczególnie dla zwierząt, które źle na nie reagują. W karmie znalazły się również dodatki dietetyczne, wpływające na funkcjonowanie całego organizmu kota – są to przede wszystkim witaminy: A, D3, E1, E2, E4, E6 i E8.

TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet

Karma firmy Trovet to kolejna propozycja pełnowartościowego suchego posiłku dla kotów borykających się z chorobami wątroby. Składniki karmy zostały tak zbilansowane, że korzystnie wpływają również na prace innych narządów – nerek oraz serca. Wysokiej jakości białko, obniżony poziom fosforu i sodu oraz zwiększona ilość witamin z grupy B to najważniejsze wyróżniki TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet.

Skład karmy opiera się na następujących produktach: mielona kukurydza, mięso z kurcząt, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, olej sojowy, pszenica bezglutenowa, siarczan miedzi, siarczan żelaza, tlenek manganu, tlenek cynku, witaminy, suszone drożdże piwne. Niezbędnym uzupełnieniem karmy są witaminy – A, D, E, B1, B2, B6, aminokwasy – m.in. tauryna oraz minerały.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów