Jak często odwiedzać weterynarza z kotem?

Jeśli masz kota, to z pewnością wiesz ile taki zwierzak wymaga uwagi. Nie chodzi tu oczywiście o to, że jest on jak dziecko i trzeba go pilnować i przewijać. Jednak, czasami możemy odnieść takie wrażenie, gdy przychodzi żeby go głaskać lulać i przytulać. Dla właściciela jest to niekiedy irytujące, ponieważ kot wybiera sobie moment, kiedy akurat robisz pranie, piszesz coś na komputerze czy tez wykonujesz inną pracę. Jednak bardzo często powoduje to u nas miłe uczucia, że futrzak chce nas przytulać.

Kot, potrzebuje mieć także odpowiednie sprzęty, które zapewnia mu rozrywkę. Tyczy się to szczególnie tych, które mieszkają w blokach, ponieważ zwykle nie ma tam za dużo miejsca i na dwór tez zwierzaka nie wypuścimy, bo nie wróciłby do nas. Mogłyby także zostać przejechany przez samochód, a jeśli jest rasowy to nawet skradziony. Mimo iż wydaje się to absurdalne, to jest to prawdą. Pomyśl, jeśli masz kota za trzy tysiące, to jest to doskonała okazja, aby na nim zarobić. A więc pamiętaj, aby pilnować swojego pupilka.

Bardzo ważne jest zapewnienie sprzętów, które zajmą naszego kota. Drapak, to jest podstawa, ponieważ to właśnie na nim kot ściera swoje pazury. Jeśli nie będziemy mieć takiego drapaka, to nasze meble mogą się znaleźć we kiepskiej sytuacji. To damo tyczy się kanapy czy firan, po których zwierzaki uwielbiaj się spinać.

Zdrowie przede wszystkim

Mając zwierzak, potrzebuje on nie tylko akcesoriów i miłości, ponieważ to mu zdrowia nie zapewni. Na co należy zwracać uwagę? Przede wszystkim na wszelkie problemy skórne. Jeśli zauważymy, że nasz kotek jest jakby obsypany mąką, to musimy go zabrać do weterynarza.

Trzeba także pamiętać o higienie jamy ustnej, nie tylko właściciela, ale także pupila. Bardzo ważne jest używanie pasty dla kotów, nie możemy naszego zwierzaka potraktować jak człowieka i umyć mu pyszczka takimi produktami, jakich używamy my, ponieważ potrafimy wypluć pianę, ale kot tego nie zrobi, wiec pasta może mu zaszkodzić. Takie, które są przeznaczone dla kotów, są jadalne oraz smakują mięsem, więc kociak nie będzie miał przed nie oporów.

A co z lekarzem? Jak często prowadzić kota do weterynarza? Przed wszystkim nie należy przeszkadzać, ponieważ jest to dla niego stresujące. Optymalny czas to raz na pół roku plus oczywiście odpowiednie sczepienia. Jeśli pupilowi nic się nie dzieje, jest szczęśliwy i pełen życia to nie ma, co go ciągnąć na wizyty, jeśli coś się zaczyna dziać, to oczywiście, że trzeba go zabrać na przebadanie, ale także nie przesadzajmy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów