Karmy Royal Canin

Działalność firmy Royal Canin rozpoczęła się dzięki udanemu eksperymentowi francuskiego lekarza Jean'a Cathary'ego, który opracował idealną karmę dla swojego pupila, borykającego się z problemami skórnymi. Do dzisiaj mottem firmy jest „Niech twoja żywność będzie twoim pierwszym lekarstwem”, które wymyślił już sam Hipokrates w starożytności. Obecnie także w Polsce istnieje zakład produkcyjny tej firmy, a znajduje się w Niepołomicach.

Wszystkie karmy są przygotowywane z pieczołowitą starannością i skierowane są do specyficznych ras zwierząt, posiadających różnorodne dolegliwości.

Jedzenie dla kociąt

Młode koty w okresie wzrostu w szczególności są narażone na kłopoty zdrowotne, a nie zapewniając im odpowiedniego poziomu witamin, minerałów i kalorii wpłyniemy negatywni na ich rozwój. Dlatego tak ważne jest adekwatne żywienie rosnącego pupila.

Karmy są głównie w formie mokrej, wygodniejszej do jedzenia i strawienia przez młodego kota.

Propozycje kierowane są do kotów poszczególnych ras, na przykład British Shorthair lub Maine Coon, gdzie składniki mineralne są dopasowane do potrzeb danego kota.

Dorosłe i dojrzałe wiekiem koty

Karma przeznaczona dla starszych pupili powinna mieć zupełnie inny skład wartości odżywczych, minerałów i witamin, niż ta którą koty jadły w okresie wzrostu. Uważać musimy na wartość kaloryczną jedzenia, żeby takiego kota nie przekarmić, zwłaszcza gdy jest on po kastracji lub sterylizacji. Idealną karmą dla kota, który mało się rusza po zabiegu a ma ogromny apetyt jest Royal Canin Sterilised Appetite Control, bogata w niezbędna dla niego składniki ale bez namiaru kalorii. Dla kota z nadwagą skierowana jest karma Fit, z obniżoną wartością energetyczną.

Z drugiej strony mamy do czynienia ze zwierzątkami, które nie mają wcale apetytu lub wybrzydzają. Dla nich firma Royal Canin przeznaczyła linie Exigent oraz Exigent Aromatic Attraction. Ta karma jest z najlepszych wyselekcjonowanych składników, które przekonają niejadka do pałaszowania tego, co ma w misce bo będzie ona go przyciągała zachęcającym zapachem.

Różne potrzeby

Firma Royal Canin posiada bogatą ofertę karm, przeznaczając poszczególne linie żywieniowe dla różnych potrzeb. Mamy więc jedzenie skierowane dla kotków młodych, dorosłych lub w kwiecie wieku, dla kotów kastrowanych, niejadków oraz tych, które lubią jeść zbyt dużo. Znajdziemy tam także karmę dla naszego rasowego kota, skomponowaną dla poszczególnej rasy pupila. Na pewno każdy właściciel kota znajdzie coś odpowiedniego dla swojego podopiecznego.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów