Karma TROVET Renal & Oxalate Insufficiencie Diet

Może się wydawać, że zmiana diety to zalecenie tylko w przypadku schorzeń związanych z układem pokarmowym – nie jest to jednak prawda. Również inne przypadłości dotykające koty wymagają zastosowania innej karmy niż ta wybierana dla zdrowego zwierzaka. Dostosowanie odpowiednich proporcji składników odżywczych, witamin i minerałów wiąże się również na przykład z niewydolnością nerek. Przykładem karmy, którą możemy wówczas podawać pupilowi jest produkt firmy Trovet z serii Renal & Oxalate Insufficiencie Diet. Jest to kompletny i odpowiednio zbilansowany posiłek, który przyczyni się do złagodzenia zmian metabolicznych wynikających z niewydolności takich ważnych organów, jak nerki, serce czy wątroba. 

Skład karmy

Głównym składnikiem produktu z serii Renal & Oxalate Insufficiencie Diet jest mięso jagnięce, dobrze przyjmowane przez koty. Stanowi ponad 40% składu karmy i ma główny wpływ na smak produktu. Ponadto wśród składników znajdziemy: wstępnie trawione enzymami mięso z kurczaka, mięso z ryb, ryż – szczególnie zalecany dla kocich alergików – wątrobę, olej rybny oraz niezbędne witaminy (cholina, witamina: A, D, E, B1, B2, B6) i minerały (m.in. wapń, fosfor, potas, magnez). Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na podwyższony poziom witamin z grupy B (tiamina, ryboflawina, pirydoksyna), które hamują rozwój choroby nerek. 

Analiza działania

Przypadłości związane z chorobami nerek, serca i wątroby to przede wszystkim: hiperfosfatemia, nadciśnienie, wodobrzusze, niewydolność serca, kwasica metaboliczna i kamica szczawianowa. Karma Renal & Oxalate Insufficiencie Diet firmy Trovet, dzięki odpowiednio dobranym składnikom, może znacznie wpłynąć na zahamowanie i eliminacje wymienionych chorób u kota, jeśli opiekun będzie przestrzegał wybranej ścieżki żywieniowej. Obniżony poziom fosforu i sodu zmniejsza ponadto ryzyko hiperfosfatemii. O utrzymanie właściwej pracy nerek dba z kolei umiarkowany poziom białka wysokiej jakości, który pokrywa dzienne minimalne zapotrzebowanie na aminokwasy. Dodatkiem są również substancje podnoszące ph moczu, dzięki czemu ryzyko wystąpienia kamicy czy kwasicy w drogach moczowych zwierzęcia jest mniejsze. 

Wybierając karmę dla kota cierpiącego na wymienione przypadłości, należy pamiętać o kontrolowaniu zarówno ilości spożywanego produktu, jak i wartości odżywczych składników. W produktach Trovet przeznaczonych dla szczególnie wrażliwych zwierzaków znajdziemy wszystkie niezbędne dodatki: witaminy, aminokwasy, minerały. Ponadto producent podpowiada, jaka dzienna dawka pożywienia powinna być podawana kotu w zależności od jego wagi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów