Wakacyjny wyjazd i kot

Turystyczne wyjazdy w których właścicielom towarzyszą psy, stają się powoli normą. Nieco inaczej jest w przypadku kotów, które zwykle pozostają w domu. Przed zakupem lub przygarnięciem zwierzaka trzeba więc pomyśleć, co stanie się z naszym kotem podczas urlopu i jak zagwarantować mu bezpieczeństwo.

Pozostawienie kota w domu

Pozostawienie kota w domu na czas wakacyjnego wyjazdu, to najczęściej wybierane przez właścicieli rozwiązanie. Zwierzęta najpewniej czują się na własnym terenie i potrafią same zorganizować sobie czas, dlatego kilkudniowa rozłąka nie powinna być problemem. Należy jednak zadbać, by w tym czasie opiekę nad kotem sprawowała osoba, którą nasz pupil zna i lubi. Czyszczenie kuwety, zmiana wody, karmienie i odpowiednia ilość uwagi sprawią, że zaspokojone zostaną podstawowe potrzeby kota. Jeśli w domu mamy dwa lub więcej zwierzaków, na pewno nie będą się nudzić.

Wyjazd z kotem

Zabranie kota na wspólne wakacje to poważne przedsięwzięcie i wciąż niewiele osób się na nie decyduje. Wiele zależy również od warunków podczas wyjazdu i samego zwierzęcia – koty to indywidualiści i podczas gdy niektóre szybko przyzwyczajają się do zmian, u innych nowy teren czy zapachy mogą wywoływać duży stres. Przed wyjazdem właściciel musi odpowiedzieć sobie na szereg pytań – m.in. jak zwierzę znosi długą podróż samochodem, jak reaguje na nowe środowisko i nieznajomych, czy ma obrożę i chip. Na etapie planowania urlopu należy też zapoznać się z regulaminem hotelu lub preferencjami osób, które odwiedzamy – nie każdy bowiem godzi się na obecność kota w swoim domu lub pensjonacie. To od odpowiedzialności i wyobraźni właściciela w dużej mierze zależy, czy wakacje z kotem będą udane i przede wszystkim bezpieczne dla zwierzaka.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów