Royal Canin Fibre Response – karma dla kotów dorosłych z tendencją do zaparć

Koty w każdym wieku mogą zmagać się z zaparciami, które często są spowodowane zatykaniem przewodu pokarmowego przez kule włosowe. Naturalnym zwyczajem kota jest wylizywanie się, a co za tym idzie połykaniem sierści, która w przewodzie pokarmowym zbija się w ciężkie do stawienia zbitki sierści. Skutkuje to często bolesnymi dolegliwościami i problemami z wypróżnieniem. Koty z takimi problemami powinny przejść na dietę bogatą w składniki i włókno pokarmowe, ułatwiające przesuwanie się treści. Wskazaniem jest wówczas stosowane karmy Royal Canin Fibre Response, która znakomicie poprawia perystaltykę jelit i zmniejsza częstotliwość występowania zaparć.

Wskazania:

- dla kotów, które mają problemy z zaparciami i zatwardzeniami
- dla kotów, które mają problemy z powstawaniem kul włosowych i ich prawidłowym usuwaniem z organizmu

Przeciwwskazania:

- Okrężnica olbrzymia
- Poważne zaparcia z zatrzymaniem kału kul włosowych włącznie

Właściwości:

Składniki i włókno pokarmowe zawarte w karmie pomaga w udrożnieniu przewodu pokarmowego i przywrócenie odpowiednich jego funkcjonalności. Zmniejszają się dolegliwości związane z zaparciami, a co za tym idzie polepsza się samopoczucie kota. Dodatkowo w karmie znajdują się kwasy Omega-3, które utrzymują układ pokarmowy w dobrej formie i pomagają uniknąć zaparć.

Stosowanie:

Karmę stosujemy tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii oraz według jego zaleceń. Dawkowanie i czas trwania diety również ustalane jest przez lekarza weterynarii, który dobierze odpowiednie proporcje w zależności od intensywności występujących problemów zdrowotnych.   

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów