Co, kiedy kot wychodzi zimową porą?

Istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wypuszczania kota na dwór bez opieki. Niezależnie od poglądów jednak, każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę z tego, co grozi naszemu pupilowi na zewnątrz.

W okresie zimowym dużym niebezpieczeństwem dla naszego kota jest oczywiście mróz. Należy zatem pomyśleć nad tym, w jaki sposób jesteśmy w stanie ochronić kota przed zagrażającym mu mrozem. Należy szczególnie podkreślić, że nie jesteśmy w stanie założyć kotu zimowego ubranka, głównie dlatego, że zwierzak ten jest w stanie bardzo szybko się go pozbyć. Co z tego, że ubierzemy naszego pupila, skoro w mgnieniu oka pozbędzie się on starannie założonego ubranka.

Jedynym skutecznym sposobem na zabezpieczenie kota przed niebezpiecznym mrozem jest zatem podawanie mu odpowiedniego pokarmu. Jaki to odpowiedni pokarm? Należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby zimowa dieta była znacznie bardziej kaloryczna od letniej. Chodzi przecież o to, aby kot mógł czerpać więcej energii niezbędnej do ogrzania swojego ciała.

Kolejnym, istotnym zagrożeniem dla kota w okresie zimowym może być sól, którą posypywane są ulice oraz chodniki. Sól taka może przyczynić się bowiem do znacznego podrażnienia skóry na poduszeczkach jego łapek. Warto zatem regularnie oglądać kocie łapki, smarować je balsamem lub też spryskiwać specjalnym sprayem, który łagodzi takie podrażnienia. Przykładem może być tutaj spray propolisowy marki Beaphar. Wszystkie powyższe wskazówki dotyczą oczywiście ras kotów przystosowanych do naszego klimatu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów