Karmy dla kotów z alergią

Alergie mogą mieć różne podłoże – między innymi pokarmowe. Jeśli taki problem dotknął kota, szczególną uwagę opiekunowie muszą przywiązywać do diety zwierzęcia. Diagnostyka alergii jest trudna, pomóc ma w niej tak zwana dieta eliminacyjna, pozwalająca na określenie alergenów. Później żywienie musi zostać tak skomponowane, by nie zawierało szkodliwych składników – jednym z rozwiązań jest podawanie hipoalergicznej karmy.

W zależności od objawów, etapu diagnostyki i leczenia, weterynarz pomoże dobrać optymalne pożywienie. Producenci suchych i mokrych karm dostrzegli problem alergii wśród kotów i przygotowali propozycje, które ułatwiają właścicielom codzienne żywienie pupila.

ROYAL CANIN Hypoallergenic
 

Karma Hypoallergenic stworzona została z myślą o zapewnieniu dorosłym kotom pełnowartościowych posiłków, w przypadku gdy borykają się z różnymi dolegliwościami, uniemożliwiającymi tradycyjne żywienie. Wykorzystywana jest podczas diety eliminacyjnej, związanej z alergią pokarmową. Inne wskazania to: nietolerancja pokarmowa, choroba zapalna jelit, przewlekła biegunka, zaparcia i przerost flory bakteryjnej jelit. Stosowanie karmy zawsze powinna poprzedzić konsultacja z weterynarzem, zaleca się podawanie przez co najmniej 3-8 tygodni. Jeśli objawy alergiczne ustąpią, możliwe jest stosowanie jej jako podstawy diety do końca życia zwierzęcia.

W składzie produktu znalazły się wyselekcjonowane białka, dzięki którym zmniejszone zostaje ryzyko reakcji alergicznej i możliwe jest całkowite wyciszenie objawów. Oprócz działania związanego ściśle z problemami alergicznymi kota, karma zapewnia także dobrą kondycję skóry oraz sprawną pracę przewodu pokarmowego.

TROVET Rabbit Rice Diet
 

Podstawą diety większości kotów jest karma sucha, której uzupełnieniem jest wilgotne pożywienie puszkowe. Zdarza się jednak, że opiekunowie podają zwierzęciu wyłącznie karmę mokrą i konieczność zmiany diety wydaje się tym bardziej problematyczna. Firma Trovet przygotowała jednak produkt, który sprawdzi się w takich sytuacjach. Rabbit Rice Diet to hipoalergiczne pożywienie w puszce, stworzone z myślą o kotach cierpiących na alergię pokarmową lub nietolerancję pokarmową. Jedynym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na białko króliczego mięsa. Jest ono obok ryżu głównym składnikiem węglowodanów. Skład karmy został tak dobrany, by zapobiegać reakcjom immunologicznym wynikającym z alergii lub nietolerancji pokarmowej. Pozwala to na ustąpienie objawów skórnych oraz niepożądanych reakcji ze strony układu pokarmowego.

Dieta oparta na karmie firmy Trovet może być stosowana również w przypadku kociąt. Wybór pożywienia powinien być jednak zawsze skonsultowany z lekarzem weterynarii.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów