Krótki tekst o dobrej pielęgnacji persów

Rasowe koty często mogą wymagać większej uwagi, niż popularne dachowce. Pamiętaj, że każdego kociaka należy kochać tak samo, ale niektóre rasy wymagają wzmożonego zaangażowania ze strony człowieka, ponieważ same nie są w stanie sobie poradzić. Tak jest w przypadku persów, których pielęgnacja jest o wiele częstsza. Jesteśmy w stanie zapewnić mu przepiękne futro, ale potrzebne nam będą odpowiednie akcesoria i odrobina cierpliwości, której nie może nam zabraknąć na żadnym etapie. Oprócz futerka należy także dbać o jego oczy i uszy, ponieważ w innym przypadku kot będzie niezadbany i smutny, a tego nie chcemy!

Kot perski w naszym domu powinien mieć w swoim pojemniczku do codziennej pielęgnacji kilka akcesoriów, bez których się nie obejdzie. Są to przede wszystkim metalowe grzebienie i szczotki z naturalnego włosia, które pozwolą utrzymać jego szatę w doskonałej formie. To bardzo ważne, ponieważ te kociaki szybko mają skołtunioną lub też sfilcowaną sierść i nie będziemy w stanie pomóc im w takim przypadku. Tylko codziennie szczotkowane futerko będzie wyglądało elegancko i zrobi wrażenie, a kociak będzie zadowolony. Dodatkowo płatki kosmetyczne i płyn do przemywania oczu, ponieważ jest to niezwykle wrażliwe miejsce tych kotów. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wybierz także profesjonalne kosmetyki, które będą pomocne przy dezynfekcji okolic oczu. W ten sposób unikniemy wszelkiego rodzaju infekcji, które mogłyby być uciążliwe dla kotków.

Każda czynność pielęgnacyjna przy persach, która jest wykonywana systematycznie, sprawi nam przyjemność, ponieważ nie będzie trwała długo. Zadbane koty to szczęśliwe koty! Niestety szczęście nie trwa długo, jeśli w okolicy znajdzie się woda. Mimo tego powinniśmy kąpać naszego pupilka przynajmniej raz na trzy miesiące i delikatnie przygotowywać go do tego zabiegu. Powinniśmy zapewnić mu bardzo komfortowe warunki, a w trakcie samej kąpieli obciąć pazurki. W trakcie możemy użyć szamponu dla zwierząt oraz odżywkę z antystatykiem, dla odpowiedniej pielęgnacji, a po kąpieli musimy mieć przygotowane przynajmniej dwa ręczniki i suszarkę, a także szczotkę grzebień.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów