Kocia karma - co koty lubią najbardziej, część 2

Na rynku dostępnych jest wiele odmian karm dla kotów, przy czym różnią się one zarówno konsystencją, jakością, smakiem, jak i ceną. O gustach nie należy ponoć dyskutować, więc nie warto kupować na siłę czegoś, co naszemu kotu nie smakuje, bowiem jest to najprostsza droga do zszargania sobie nerwów... i zrujnowania budżetu, bo, znając życie, kot i tak w końcu postawi na swoim. Jakie zatem karmy najbardziej smakują naszym czworonogom?

BOZITA Feline Kitten  - karma należąca do gatunku „mokrych”, zawierająca cząstki kurczaka zatopione w galaretce. Jest to na tyle łagodna i łatwa do przełknięcia karma, że nadaje się dla kociąt i młodych kotków, chociaż oczywiście smakuje również większym osobnikom. Karma doskonale nadaje się też dla kotek, które nie były sterylizowane, szczególnie zaś polecana jest w okresie rui oraz ciąży. Ponieważ mięso kurczaka jest delikatne i lekkostrawne, nie ma tu ryzyka wystąpienia powikłań czy alergii pokarmowych. Zawartość witamin i minerałów wspomaga układ odpornościowy, zaś kwasy omega-3 i 6 pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję naszego zwierzaka.

BRIT Care Cat Missy for Sterilised - jest to karma stworzona na bazie oleju rybnego oraz mięsa z kurczaka. Dedykowana jest kotom, które przeszły sterylizację lub kastrację. Odpowiednio dobrane proporcje składników powodują, że karma jest dobrze przyswajalna, a jednocześnie nie powoduje nadmiernego przybierania na wadze. Karma chroni też przed kamicą nerkową oraz wspiera prawidłową pracę nerek. Wzbogacenie karmy w taurynę oraz odpowiednio dobrany kompleks witamin i minerałów gwarantuje naszemu zwierzakowi piękną sierść oraz zapewnia mu doskonałą kondycję fizyczną.

TASTE OF THE WILD Rocky Mountain Feline Formula to karma zawierająca pieczoną dziczyznę oraz wędzonego łososia i przeznaczona dla kotów w każdym wieku. Unikalny skład karmy zapewnia naszemu zwierzakowi nie tylko doskonałe doznania smakowe, ale też gwarantuje siłę i witalność. Ponadto, ze względu na fakt, iż karma wzbogacona jest o mieszankę dzikich owoców i warzyw, dostarcza ona wszystkich niezbędnych dla naszego kota witamin i minerałów.

Sheba Cuisine z kurczakiem w sosie jest karmą przeznaczoną dla dorosłych kotów, zawierająca mieszankę smacznych kąsków i delikatnych filecików. Karma stanowi pyszny i pełnowartościowy posiłek, a ponieważ nie zawiera żadnych barwników i konserwantów, jest nie tylko smacznym, ale również zdrowym i zbilansowanym posiłkiem.

Iams Cat Light rich in Chicken jest karmą przeznaczoną dla kotów w wieku powyżej jednego roku, ze szczególnym uwzględnieniem zwierząt, mających skłonności do nadwagi, kastrowanych, sterylizowanych lub prowadzących mało aktywny tryb życia. Stosowanie tego rodzaju kary umożliwia ograniczenie zbędnych kalorii, a jednocześnie zapewnia zwierzakowi pełnowartościowe i zbilansowane pożywienie, zaspokajające wszystkie jego potrzeby. Karma występuje w dwóch formach: suchej oraz delikatnego paszteciku, a ze względu na swoją unikalną formułę, stanowi idealne oraz zdrowe rozwiązanie dla kotów otyłych lub mających skłonności do przybierania na wadze. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów