Apetyt po sterylizacji

Kot po sterylizacji oprócz tego, że wymaga odpowiedniej opieki, zainteresowania i większego zaangażowania. Zwierzak jest bardzo osłabiony, może być apatyczny, zmęczony, niechętny do jedzenia i zabawy. Aby czuł się lepiej możemy mu pomóc, zapewnić mu odpowiedni komfort, spokój i ciszę, pozwolić na odpoczynek, pilnować, aby nie zadrapał i nie lizał rany, a także, aby nie skakał gdyż może się rozejść szef. Sterylizacja kotek nie jest powszechnym zabiegiem, ale pozwala na kontrolowane rozmnażanie, a także na ochronę przed licznymi zachorowaniami np. nowotworami.

Jakie jedzenie?

Żywienie kotki po sterylizacji nie jest szczególnie wymagające musimy jedynie pamiętać o kilku rzeczach. Powinno przede wszystkim być dobrej, jakości i zdrowe, żeby nasz kot miał siłę powracać do zdrowia i pełni energii. Dobrze, jeśli jedzenie jest odpowiednio mocno pachnące gdyż kot może nie mieć apetytu, a wonne jedzenie pozwoli na zachęcenie go do spożycia posiłku. Należy karmić kota zgodnie z jego trybem życia, nie przekarmiać, dopasowywać ilość kalorii do spożywanej w ciągu dnia energii. Dobrze jest wybrać karmę z dodatkowymi pierwiastkami, które pozytywnie wpłyną na naszą kotkę.

Jakie marki?

Wśród jedzenia dla kotów sterylizowanych znajdują się takie marki jak Royal Canin, która oferuje różne rodzaje karm dla kotów po sterylizacji w zależności od wieku pupila, a także w zależności od konsystencji pokarmu. Sucha albo mokra zależnie od tego, co nasz kot lubi. Produkty dla kotów po sterylizacji posiada również Concept for Life, również w zależności od wieku kota i konsystencji posiłku. Kolejna marka to Purina, oferuje różne pokarmy, które wspomagają przemianę materii, i wzbogacone są w dodatkowe wartościowe składniki. Firma Animonda oferuje karmę mokrą dla kotów po zabiegu, a także karmy suche. Jedzenie dla kotów może być w sosie, galarecie, w różnej wielkości opakowaniach, o różnych smakach, wybór jest bardzo duży. Inne marki, które produkują jedzenie dedykowane kotkom po sterylizacji to: Sanabelle, Smilla, Bozita, Eukanuba, Feringa, Hill’s, Pro Plan, Happy Cat Supreme, Almo Nature, Perfect Fit, Optimanova, Trainer Natural oraz wiele innych. Karmy różnią się między sobą składami i warto wybrać taką, która dla naszego zwierzaka będzie najbardziej odpowiednia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów