Akcesoria dla czworonożnych pupili – by żyło się wygodniej!

Twój pies raczej nie powie ci, czego potrzebuje. Z czasem jednak obserwując jego zachowania, kontrolując, jaką karmę spożywa mniej lub bardziej chętnie, w co lubi się bawić, gdzie najczęściej odpoczywa, dostrzegasz jego potrzeby. Wyciągasz wnioski i jesteś w stanie sporządzić listę akcesoriów, które są niezbędne, ale i tych, które mogą poprawić komfort bądź przydają się w wielu sytuacjach. Co trzeba koniecznie kupić, co warto wybrać, a co pozostaje w sferze potrzeb indywidualistów?

Podstawowe akcesoria dla czworonogów

Psy potrzebują miski, a nawet dwóch misek. Jednej do karmy, drugiej do wody. Oczywiście miski muszą być dopasowane pod względem wielkości i konstrukcji, bo zupełnie inne potrzeby mają szczeniaki, psy ras średnich, jak i najwięksi pupile. Tuż obok pojawiają się legowiska, bo po uczcie składającej się z ulubionej karmy, psiakom nie może zabraknąć wygodnego miejsca do odpoczynku.

Wybierając się na spacer, psom zakładamy obroże lub szelki, a do tego w ręce bierzemy smycz, by móc przypilnować psiaka, ale i nie pozwolić mu się zgubić. Na koniec zaś kaganiec, który jest obowiązkowym akcesorium dla ras klasyfikowanych jako niebezpieczne, ale i przydaje się każdemu czworonogowi, bo to komfort spacerów w miejscach publicznych czy podróżowania komunikacją miejską.

Cały niezbędnik, który poza walorami praktycznymi będzie również estetyczny, a w przypadku legowisk, wpisze się nawet w domową aranżację, możemy skompletować w sklepie SklepZoologic.pl. Udane zakupy uszczęśliwią i właściciela, i psiaka, a tuż po nich można zacząć się zastanawiać, co jeszcze przyda się pupilowi w nowym życiu, pod opieką ukochanych właścicieli.

Na miejscu czy zawsze w biegu?

Część z nas preferuje ustabilizowane, dość spokojne życie. Praca, dom, zakupy, gotowanie, sprzątanie, spacery, trochę przyjemności, ale dalekich od przeżyć pełnych adrenaliny. Rzadkie podróże, bo pakowanie kolejnych walizek jest męczące, a i budżet niekoniecznie pozwala na wymarzone wyprawy. Naszych psiaków nie zabieramy ze sobą do samochodu czy autobusu. Pod naszą nieobecność, ma się kto nimi zaopiekować. Możemy zatem zrezygnować z transportera, klatki czy specjalnych misek do zastosowania w aucie.

Inni zaś, chętnie podróżują, i to daleko! Miłośnicy aktywnego trybu życia, nie wyobrażają sobie jakiejkolwiek wyprawy bez wysiłku, emocji i adrenaliny, ale... i swojego wiernego towarzysza – czworonożnego pupila. Dla nich niezbędne stają się transportery lub klatki do bagażnika samochodowego – w zależności od wielkości psa. Do tego akcesoria umożliwiające wspólne uprawianie sportu, jak chociażby bieganie czy jazda na rowerze. Dzięki takim specjalnym dodatkom, jest nie tylko ciekawiej, mając u swojego boku ukochanego pupila, ale i bezpiecznie dla właścicieli, psów i otoczenia.

Akcesoria specjalistyczne

Ostatnia grupa produktów to ta, która dla właścicieli psów zaprzęgowych lub wystawowych, staje się ponownie niezbędna. Psy wystawowe potrzebują zdecydowanie większej ilości produktów kosmetycznych, jak i akcesoriów do szkolenia, zaś psom zaprzęgowym właściciele muszą sprawić specjalne uprzęże.

W zależności od rasy psiaka, jego potrzeb, ale i trybu życia, jaki prowadzimy, w odmienny sposób dokonujemy zakupów dla czworonożnych pupili. Poza produktami podstawowymi, bez których nie może obejść się żaden pies, warto pomyśleć nad dodatkowym asortymentem, który w wielu sytuacjach przyda się tak właścicielom, jak i psiakom.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów