Przysmaki dla kota

Wystarczy odwiedzić dowolne forum dla „kociarzy”, by stwierdzić, że kocim przysmakiem może być absolutnie wszystko: od ciastek i chipsów, poprzez bób aż po... tabletki, ze szczególnym uwzględnieniem węgla lekarskiego. Cóż, o gustach ponoć nie należy dyskutować, tym bardziej, jeżeli są to kocie gusta. Warto jednak zatroszczyć się o to, by coś, co kot uważa za swój przysmak, nie zaszkodziło mu, a w miarę możliwości wpłynęło nawet pozytywnie na jego zdrowie i kondycję.

Przysmaki funkcyjne dla kota

Ciekawą propozycją są tak zwane przysmaki funkcyjne, czyli przekąski skomponowane w taki sposób, by poza walorami smakowymi, zawierały jak najwięcej zdrowych i potrzebnych kotu substancji. Przykładem takiej przekąski jest Alpha Spirit – przysmak, którego głównym składnikiem jest  mięso kurczaka (75 proc.) oraz kiełki roślin Przekąska wspomaga układ pokarmowy, sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz chroni jelita i wątrobę kota. Wysoka zawartość błonnika oraz witamin sprawia, że nasz kot wraz z przekąską otrzymuje swoisty „pakiet zdrowia”, co pozytywnie odbija się na jego wyglądzie i kondycji.

Mleczko jako przekąska

Jak wiadomo, koty w każdym wieku lubią mleko – zwłaszcza, jeśli nie jest to zwykłe mleko, ale specjalnie skomponowany przysmak, jak  Animonda Mleczko. Niewielkie porcyjki można traktować, jako przekąskę lub jako nagrodę dla naszego zwierzaka. Płynna forma produktu sprawia, że można również polać nim inne rodzaje karmy, w tym również takie, które nasz pupil powinien zjeść np. ze względów zdrowotnych, ale ich smak niekoniecznie przypadł mu do gustu.

Mleczko Almonda można również zmieszać z wodą, otrzymując smaczny i lekkostrawny napój o ulubionym smaku.

W skład przekąski, poza oczywiście mlekiem, wchodzą również owoce i zboża oraz zielona herbata. dzięki czemu Mleczko stanowi nie tylko pyszny, ale i wartościowy smakołyk.

Beaphar Nieren Bits

Beaphar Nieren Bits to również bardzo ciekawa propozycja przekąski, tym razem stałej i chrupiącej. Smaczne kąski o smaku łososia przeznaczone są dla wszystkich kotów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które cierpią na przewlekłą niewydolność nerek. Przekąska zawiera duże ilości białka o o wysokiej wartości biologicznej, a także charakteryzuje się niską zawartością sodu i fosforu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów