Jak pozbyć się łupieżu u kota

Chcesz mieć kota? Ale czy zastanowiłeś się czy masz warunki na trzymanie go? Jeśli mieszkasz na wsi to nie problemu, ponieważ tam kot będzie szczęśliwy. Co do mieszkania w małym i ciasnym mieszaniu może być problem. Dotyczy to szczególnie miejsca dla kota, który potrzebuje drapaka, zabawek i innych gadżetów. Jeśli nie zapewnimy odpowiednich akcesoriów, które zajmą naszego pupila, to skończyć się to może podrapanymi meblami i podartymi firankami, a także innymi szkodami, które powstały w wyniku nie ścierania pazurów przez zwierzaka.

Jednak zabawki i wyposażenie to nie wszystko, ponieważ nasz zwierzak potrzebuje także opieki oraz odpowiednio zbilansowanej karmy. Nie możemy dawać mu czegokolwiek, aby nie zniszczyć jego układu pokarmowego. Szczególnie niebezpieczna jest czekolada i słodkości, które jemy my. Kot jest całkowicie inaczej zbudowany, więc nie ma możliwości żywienia się takim jedzeniem, gdyż może mu to zaszkodzić oraz prowadzić do otyłości. Kot, który jest zadbany, ma odpowiednią masę ciała, błyszczącą sierść i zdrowe zęby. Musimy także obserwować naszego zwierzaka, czy przypadkiem nie zapada na jakąś chorobę. Bardzo ważne, aby zapewnić mu środki, które chronią go przed kleszczami, pchłami oraz innymi dolegliwościami. A co jeśli u naszego zwierzaka zauważymy łupież?

Walka z łupieżem

Jeśli nasz kot ma go niewiele, to nie mamy się, czym martwić, ponieważ jest to proces naturalny, że naskórek się odnawia. Jeżeli zaś nasz kot wygląda jakby wrócił z młyna, to nie jest dobrze. W taki wypadku, musimy podjąć odpowiednie środki, które wyleczą problem zwierzęcia.

Powodów łupieżu może być kilka.; Jednym z nich jest na przykład stres, który zbierze przezywa. Jest to bardzo częste widoczne na wystawach kotów, które maja problem z nadmierną ilością naskórka. Przyprawia to o ból głowy właścicieli, którzy starają się, aby ich kot wyglądał jak najlepiej.  Zazwyczaj od razu, kiedy źródło stresu minie, kot odzyskuje z powrotem neutralny wygląd. Kolejną przyczyna łupieżu, może być nieodpowiednia karma. Jeśli zobaczymy, że nasz kot ma łupież, to przyjrzyjmy się temu, o mu dajemy do jedzenia. Może się okazać, że zawiera ono alergeny, które naszemu pupilowi nie służą. Co jeszcze może powodować dolegliwości skórne? Musimy dokładnie przyjrzeć się kosmetykom, jakie używamy do pielęgnacji kota. Jeśli zawierają one składniki, które podrażniają skórę, to nasz zwierzak nie wyzdrowieje, dopóki, nie odstawimy środków drażniących.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów