Umilacze czasu dla kotów

W każdym wieku mamy jakieś zabawki, dla dzieci kupuje się lalki, klocki, samochodziki, kolejki i wiele innych, w dorosłym wieku kobiety mają kosmetyki, a mężczyźni auta i warsztaty majsterkowicza. Jednak nie tylko ludzie potrzebują sobie za pomocą zabawek dostarczyć rozrywki, również dla zwierząt kupujemy rozmaite akcesoria, a co więcej nie wszystkie one będą się naszemu pupilowi podobać. Tak jak i my mają one swoje preferencje i wymagania, a zabawki są im konieczne do prawidłowego rozwoju.

Co dzięki zabawkom?

Kot dzięki zabawie może zachować odpowiednią kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną. Problemy kotów, złe zachowanie często wynika z nudy. Właściciele tych czworonogów powinni zadbać o odpowiednie zorganizowanie czasu swoim podopiecznym. Mimo że kot to samotnik to lubi mieć czas na wspólną zabawę ze swoim właścicielem. A ponadto, jeśli zadbamy o kota nie będzie się stresował, nie popadnie w otyłość, nie będzie agresywny oraz nie będzie niszczył mebli. Jeśli wiemy, że sami nie damy rady odpowiednio stymulować kota ze względu na brak czasu warto zapewnić mu towarzystwo drugiego pupila, powinno to rozwiązać wszystkie problemy.

Jakie zabawki?

Sklepy zoologiczne oferują bogaty asortyment zabawek dla kotów. Musimy pamiętać, ze przede wszystkim zabawka, którą zakupimy ma zaspokajać instynkt polowania, także dobrze by była wytrzymała. Powinniśmy zaopatrzyć się w myszki, które dostępne są w różnych kolorach, piłeczki na sznureczkach, możemy wybierać, a następnie metodą prób i błędów zobaczyć, jakie zabawki nasz kot najbardziej lubi. Zazwyczaj koty przepadają za lekkimi, dość małymi zabawkami, które łatwo złapać w łapki, pysk, czy popychać.

Jak zachęcić?

Koty możemy zachęcić do zabawy poprzez rozmaite barwy, kształty, dźwięki, faktury, a także zapachy czy światło. Liczna część kotów lubi zapach kocimiętki. Nowe na naszym rynku są zabawki do gryzienia, z których wypadają smakołyki.

Jak się bawić?

Przede wszystkim kot powinien bawić się pod nadzorem, aby nie stała mu się krzywda, nie zjadł n. czegoś, co nie jest do jedzenia, bo może to się skończyć tragicznie. Zabawa z pupilem powinna być dla nas przyjemnością, a my powinniśmy być w nią zaangażowani. Kot nie będzie dobrze się bawił, gdy zauważy, że pochłania nas coś innego, a bawimy się z nim tylko mimochodem. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów