Dbamy o zęby pupila

Zamierzasz kupić sobie kota lub przygarnąć jakiegoś ze schroniska? Zanim jednak do tego przystąpisz, musisz się przygotować na przybycie takiego stworzenia. Jeśli mieszkasz w bloku, to musisz zapewnić mu drapak, na którym będzie on ścierał pazury, bo w przeciwnym wypadku, ucierpią wnętrza mieszkania. Bardzo potrzebna jest także miska na jedzenia i na picie, a także inne zabawki jak gryzaki czy szczotka do sierści. Ze względu na wiek oraz stan zdrowotny kota, musimy dopasować mu odpowiednią karmę, która pozwoli na prawidłowy rozwój zwierzęcia.

Jednak akcesoria nie wystarczą doi tego, aby nasz kot był szczęśliwy, potrzebuje on także miłości oraz opieki, którą zapewnić musi mu właściciel. Jeśli posiadamy dzieci, to najlepiej jest wziąć małego kota, aby się on przyzwyczaił do nich. Jeśli zdecydujemy się na starszego, to możemy mieć problem z zaakceptowaniem małych rączek, które będą go tarmosić. Dlatego też, może oni drapać dzieciaki, co będzie powodowało płacz.

Zdrowie uzębienia

Jeśli troszczymy się o naszego kota, to kupujemy mu najlepszą karmę, żeby jego sierść była piękna, zdrowa i lśniąca. Pamiętamy także o czesaniu go oraz głaskaniu jak tylko ma na to ochotę. Ale bardzo często zapominamy o jednej niezmiernie ważnej rzeczy. Jest nią odpowiednia dbałość o zęby naszego pupila. Sami, zapewne pamiętamy o codziennym, szczotkowaniu zębów, ponieważ nie chcemy chodzić do dentysty i płacić za to, że nas będzie boleć. Obwiniamy się także chorób zębów i ich wypadnięcia. Ale czy pamiętamy o tym wszystkim w przypadku naszych zwierząt?

Dbałość o uzębienie kota jest bardzo ważną kwestią, ponieważ decyduje ona o stanie jego zdrowia. Dlatego, tak samo jak my każdego dnia szczotkujemy swoje, tak musimy pamiętać o szczotkowaniu także kocich zębów. Zastanawiasz się zapewne jak to zrobić. Z początku, nie jest to zbyt łatwe, gdyż kot nie jest przyczajony do tego, że zaglądamy mu do pyszczka.  W jaki więc sposób wyczyścić mu żeby? Używamy do tego szczoteczki, ale nie takiej, jaka mamy my, ponieważ będzie nona za duża. Dlatego, potrzebujemy takiej dla dzieci.  Ma ona odpowiednią wielkość. Możemy także nabyć w sklepie specjalną szczoteczkę dla kotów, a nawet skorzystać z wacika jałowego. Jednak sama szczotka nic nie da, trzeba nam jeszcze pastę. W sklepach zoologicznych, które są dobrze zaopatrzone, możemy dostać pastę o zapachu i smaku mięsa. Nie możemy umyć taką jak my używamy, ponieważ miętowy smak będzie odrzucał naszego pupila, a co więcej nie potrafi on wypluć pasty, więc będzie ją połykał, a może mu to zaszkodzić.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów