Kocia karma - co koty lubią najbardziej, część 1

Dobór odpowiedniej karmy dla kota jest niezwykle istotną kwestią, ponieważ to, co nasz pupil je, w bezpośredni sposób przekłada się na jego zdrowie, kondycję oraz wygląd. Oczywiście, na rynku istnieje ogromna ilość rozmaitych karm, różniących się pod względem składu, jakości i smaku. Gdybyśmy dali naszym futrzanym przyjaciołom możliwość wyboru, prawdopodobnie każdy kot kupowałby... kto wie, może Whiskas, a może coś zupełnie innego? Poniżej prezentujemy kilka propozycji karm, które – przynajmniej dla niektórych kotów – z różnych względów stanowią numer jeden.

BUTCHER'S Classic Pro Series Delicious Dinner z łososiem i koperkiem. Jest to karma przeznaczona dla dorosłych kotów, zawierająca kawałki mięsa zatopione w smacznym sosie. Jednak karma to nie tylko smak, ale również wartości odżywcze, takie, jak np. tauryna, gwarantująca kotu zdrowe i mocne serce oraz szereg innych, niezbędnych dla zdrowia minerałów i ziół.

BRIT Care Cat Chicken&Duck to również propozycja przeznaczona dla kotów dorosłych, zawierająca 49 proc. mięsa drobiowego. W skład karmy wchodzi również olej z tuńczyka, dzięki czemu zawiera ona niezbędne dla zdrowia kota kwasy omega, zapewniające zwierzakowi dobrą kondycję, sprawny układ nerwowy oraz wysoką  odporność.

ORIJEN Cat 6 Ryb to wyjątkowa karma, produkowana na bazie dzikich ryb, żyjących w czystych kanadyjskich wodach. W skład karmy wchodzą zarówno ryby słodkowodne, jak i morskie, dzięki czemu jej skład w optymalny sposób zaspokaja zapotrzebowanie kota na witaminy, składniki mineralne, białko oraz kwasy omega.

NUTRAM Ideal Indoor Shedding Cat to karma dedykowana koto, żyjącym w domu lub mieszkaniu, zawierająca kurczaka, całe jajka oraz płatki owsiane. Taki skład dostarcza kotu wszystkich elementów, jakie niezbędne są dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji, a także pięknej sierści. Ponieważ karma jest lekkostrawna, kot, nawet pomimo ograniczonej aktywności fizycznej, nie ma problemów z trawieniem oraz przybieraniem na wadze.

TROVET ASD (Anti Struvite Diet) jest mokrą karmą do zadań specjalnych, bowiem przeznaczona jest szczególnie dla kotów, które borykają się z problemem kamieni moczowych. Stosowanie karmy, w połączeniu z leczeniem oraz po jego zakończeniu, zapobiega nawrotom kamicy oraz infekcji dolnych dróg moczowych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów