Karma HILL'S Feline

Problemy z wątrobą pojawiające się u kota wymuszają na właścicielu większą troskę o codzienną dietę zwierzęcia. Zmiany w żywieniu wymaga szczególnie przewlekła niewydolność. Jedna z propozycji firmy Hill’s to karma przygotowana specjalnie z myślą o kotach borykających się ze schorzeniami wątroby. Produkty z serii Feline l/d zostały tak opracowane, by wspomagać funkcjonowanie narządu, a jednocześnie są one dostosowane do preferencji zwierząt – również tych, które nie lubią lub nie są przyzwyczajone do karm suchych. Właściciel ma możliwość wyboru między wariantami suchym i mokrym lub ich łączenia. Karma Hill’s Feline l/d to w obu wersjach pełnowartościowy posiłek, dzięki któremu możliwe jest wspomaganie pracy wątroby – szczególnie w przypadku jej przewlekłej niewydolności – oraz ograniczenie ilości miedzi odkładającej się w wątrobie.

Wśród najważniejszych składników karmy, wpływających na kondycję chorego kota znalazły się:

- wysokiej jakości białko w umiarkowanej ilości; źródłem białka w karmie są przede wszystkim mięsa – wołowe i wieprzowe, ale również jajka czy mączka sojowa;
- odpowiednio zbilansowany poziom tłuszczów;
- wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych;
- dodatek L-karnityny.

Skład karmy w puszkach

Na pierwszym miejscu w składzie karmy znalazło się mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Kolejne pozycje to równie ważne w zbilansowanej diecie zboża, oleje i tłuszcze, jajka i ich przetwory, białko roślinne oraz inne produkty pochodzenia roślinnego. Uzupełnieniem tych podstawowych składników są wpływające na kondycję zwierzęcia składniki mineralne, celuloza, DL-metionina, L-arginina.

W analizie składu karmy szczegółowo wymienione zostały proporce niezbędnych dla funkcjonowania całego organizmu kota witamin: A, D, E, tauryny, L-karnityny oraz miedzi.

Skład karmy suchej

Podobnie jak w przypadku karmy mokrej, najważniejszym punktem składu są tu mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Na kolejnych pozycjach znalazły się: oleje i tłuszcze, wyciągi białka roślinnego oraz produkty pochodzenia roślinnego, jajka i produkty pochodne, ryby. Uzupełnieniem tych elementów są niezbędne składniki mineralne, celuloza, DL-metionina i L-arginina.

W karmie suchej pojawiają się nieco bardziej zróżnicowane źródła białka: mączka z kurczaka, mączka sojowa, wołowina, jajka w proszku, mączka śledziowa oraz podroby drobiowe. 

Karma sucha zawiera te same witaminy, co jej mokry odpowiednik. W składnie produktu znalazły się również przeciwutleniacze, które zostały dopuszczone do stosowania przez Unię Europejską, co jest gwarancją bezpieczeństwa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów