Produkty, bez których nie obejdzie się Twój pies

Twój pies to nie tylko domowy, szczekający pupil, ale i najlepszy przyjaciel. Niejedna historia stała się dowodem na wierność naszych czworonogów. Skoro są dla nas tak ważni, należy zapewnić im odpowiednią wyprawkę. Warto pomyśleć nad produktami, które będą potrzebne od małego, przez całe życie psiaka. Bez jakich produktów nie może obyć się Twój pupil?

Minimum z minimum

Niezależnie od tego, czy w naszym domu pojawia się szczeniak, czy też już duży, dorosły pies, będzie mu potrzeba kilku produktów. To miski i poidełka, dzięki którym właściciele mogą zachować porządek w domu, nie rozsypując i nie podając karmy byle gdzie, byle jak, psiak zaś uczy się dyscypliny, pilnowania swojej miski i spożywania karmy czy przysmaków, o wskazanych porach, we właściwych ilościach.

Do wyboru jest mnóstwo misek. Mniejsze i większe, kolorowe i ze wzorami, podwójne, na podwyższeniach. Te produkty mają być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wygodne w użytkowaniu dla naszych psiaków. Zbyt duża miska dla szczeniaka sprawi, że nie będzie mu wygodnie dostać się do jedzenia. Zbyt mała dla dorosłego psa dużej rasy, zaowocuje jedzeniem, które znajdzie się także poza miską. Z kolei rasy psów, które mają długie uszy, przy źle dobranej misce, ciągle będą je moczyć, a duże i wysokie psy próbując dosięgnąć do miski stojącej bezpośrednio na podłodze, będą nadwyrężać swoje ciało.

Miski muszą być zatem dopasowane pod względem rozmiaru i konstrukcji. Dla małych, średnich i dużych psów, idealne miski można znaleźć w SklepZoolgic.pl. Małym i średnim psiakom posłużą mniejsze miski, a tym większym – nie tylko duże, ale i umieszczone na podwyższeniu bądź mocowane do ściany. Dla ras o zwisających i długich uszach, warto wybrać miski z wyższymi brzegami.

Domowa przestrzeń

Skoro my potrzebujemy wygodnego i precyzyjnie dopasowanego do swojego ciała oraz potrzeb, dużego łóżka, to dlaczego mniej uwagi poświęcamy legowiskom dla psów? Nasi pupile także muszą mieć swój kąt w domu, w którym poczują się bezpiecznie i pewnie, niczym na własnym terytorium. Poza tym dzięki legowisku, psiak oduczy się hasania po kanapach i fotelach, gdzie do tej pory zostawiał sierść lub inne, trudniejsze w sprzątaniu niespodzianki.

Z legowiskiem, jak z miską – musi być dopasowane do wielkości psa i jego potrzeb. Poza rozmiarem liczyć się będzie zatem materiał, z jakiego zostało wykonane posłanie. Jeśli pies jest alergikiem, zewnętrzne pokrycie powinno być nie tylko odporne na działanie alergenów, ale i łatwe do utrzymania w czystości.

Przekraczając próg drzwi

Wychodząc na spacer, nasz pupil wreszcie czuje wolność, z której czasami chce skorzystać aż za bardzo. Psiaki mają różne charaktery, jak i potrzeby. Muszą czuć się bezpiecznie, ale i nie można odbierać im możliwości korzystania z nieograniczonej przestrzeni. Liczy się także bezpieczeństwo właścicieli i innych osób, które pojawiają się na drodze psa.

Niezbędnik na takie okoliczności, to kaganiec, smycz i obroża. Walory praktyczne są oczywiste, a do tego dochodzi aspekt związany z tym, że jeśli nasz czworonożny przyjaciel zgubi się, nie zostanie wzięty za bezdomnego psa, a i właściciela będzie łatwiej odnaleźć, bo chociażby obroże oferują miejsce na adres i dane kontaktowe.

Powyższe produkty stanowią absolutne minimum dla naszych czworonożnych pupili. Jeśli zostaną skrupulatnie wybrane, będą spełniać swoje funkcje, dla psiaków będą wygodne, a przy tym nie braknie im estetyki, o którą lubią dbać również właściciele.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów