Dom przyjazny kotom

Chcesz mieć swojego własnego milusiego przyjaciela na czterech łapkach, jeśli tak, to z pewnością zdążyłeś już się zorientować skąd go wziąć oraz jakie sprzęty mu zapewnić. O czym musimy pamiętać? Przede wszystkim o drapaku. Jest on szczególnie potrzebny tym kotom, które są w mieszkaniu i nie wychodzą na dwór, ponieważ mieszkasz w mieście. Jeśli takiej zabawki mieć nie będzie, to może się okazać, że Twoje mieszkanie będzie stopniowo demolowane przez zwierzaka, ponieważ będzie on chciał czymś drapak zastąpić.

Kolejna kwestią, są oczywiście miski, ale nie jedna tylko dwie. Wiemy, że koty się na ogół boją wody wiec wydaje się niektórym, że należy dawać mu tylko mleko. Jest to błędne (niektóre koty mogą mieć po mleku biegunkę), gdyż nasz kot musi pić, więc trzeba mu postawić miskę i z jedzeniem i z piciem. A co ze zdrowiem? Jest aspekt najważniejszy. Dlatego, musimy dbać, aby nasz kociak nie zmagał się z różnymi problemami. Szczególnie uciążliwe mogą być choroby zębów. Bardzo niebezpieczny jest kamień nazębny, który ma nieprzyjemne skutki. Dostaję się on pod dziąsła i stopniowo niszczy zęby pupila, powodując ich wypadanie. Jeśli myślałeś, że tylko ludzie mają takie problemy to się myliłeś. Warto zapewnić kotkowi karmę, która będzie dbała o jego zęby lub mu je szczotkować przy pomocy szczoteczki dla dzieci lub gazy oraz pasty dla kotów.

Bezpieczeństwo przy zabawie

Jeśli zmierzamy mieć kociaka, to musimy odpowiedni przygotować nasz dom na jego obecność. W tym przypadku, bardzo ważne jest, aby nie zostawiać otwartych drzwi na balkon czy okien, szczególnie, jeśli mieszkamy w wielopiętrowym bloku. Kot, podczas zabawy mógłby przez nie wypaść i zrobić sobie krzywdę. Nawet, jeśli by się nie połamał, to się przestraszy i podbiegnie przed siebie. Wtedy możemy go stracić.

Z pewnością często uchylasz okna. W przypadku posiadania kota, może to stanowić problem, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że zwierzak się w nim zaklinuje i wtedy trzeba będzie rozkręcać całe okno. Nie mówiąc już o stresie, jaki kot przeżyje. Nie wolno również zostawiać bez przykrycia garnków z gorącą wodą, gdyż ciekawskie stworzenia, mogą się poparzyć.

Zauważyłeś, że w kreskówkach koty bawią się kłębkiem włóczki? W prawdziwym życiu jest to niedopuszczalne, gdyż może się on udusić sznurkiem, jeśli się w niego zaplata. Jeśli koniecznie chcemy, aby nasz kot miał cos, co się będzie turlać to kupmy mu piłkę tenisową.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów