Karma HILL'S Feline d/d Dziczyzna i Groszek

Występowanie u kota nietolerancji lub alergii pokarmowej to spory problem dla opiekunów – tym bardziej, że kłopoty często pojawiają się niespodziewanie i podawana do tej pory karma, nagle zaczyna wywoływać niepokojące objawy. Diagnostyka w przypadku alergii i nietolerancji jest utrudniona i najczęściej wymaga zastosowania tak zwanej diety eliminacyjnej, ściśle kontrolowanej przez lekarza weterynarii. W ramach takiego sposobu żywienia sprawdzi się karma Hill’s Feline d/d Dziczyzna i Groszek, która pomaga ograniczyć występowanie nietolerancji pokarmowej. Wiele zależy jednak od konsekwencji i codziennej troski opiekuna kota, który musi przestrzegać wybranej diety. Karma Hill’s Feline d/d powinna być jedynym podawanym zwierzęciu pożywieniem, odstępstwo od tej zasady może negatywnie wpłynąć na całą terapię. Tylko ścisła dieta daje szansę na przeciwdziałanie alergii. Pokarm firmy Hill's jest bowiem wolny od najczęstszych alergenów i pozwala ustalić, co jest dobre dla naszego zwierzęcia, a które produkty trzeba koniecznie ograniczyć lub całkowicie usunąć z diety. Zawiera istotne dla zdrowia i kondycji kota wyselekcjonowane białka i węglowodany oraz wysoki poziom kwasów tłuszczowych, więc gwarantuje, że odstawienie wcześniej spożywanych przez pupila produktów nie będzie dla niego dotkliwie odczuwalne.

Skład

Karma Hill’s Feline d/d w puszce w swoim składzie ma przede wszystkim mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Uzupełniają je produkty pochodzenia roślinnego, ekstrakt białkowy roślin, oleje i tłuszcze, celuloza, minerały, DL-metionina.

Źródła białka w karmie są zróżnicowane i obejmują zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego – dziczyznę oraz ekstrakt białkowy z grochu. Natomiast źródło węglowodanów stanowi jedynie mączka z grochu.
Analiza składu wskazuje między innymi na następujące wartości: białko 9,7%, tłuszcz 7,9%, kwasy tłuszczowe 2,5%. Dla organizmu kota bardzo ważna jest również obecność witaminy D3, witaminy E oraz miedzi.

Sposób podawania

Nietolerancja pokarmowa lub alergia wymaga konsekwencji w stosowaniu wybranej diety. Objawy mają szansę ustąpić dopiero po jakimś czasie – najczęściej to okres od trzech do ośmiu tygodni i dopiero po tym okresie podawania jednego produktu możemy w pełni ocenić skuteczność kuracji. Jeśli objawy alergiczne ustąpią, karma Hill’s Feline d/d może być podawana kotu już na stałe. Należy także zawsze pamiętać o umożliwieniu zwierzakowi dostępu do świeżej wody, nawet jeśli podajemy karmę mokrą.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów