Karmy dla kotów pomagające w leczeniu

Każdy kot potrzebuje odpowiedniej karmy. Dopasowując dietę powinniśmy zwrócić uwagę na jej skład, bo Twój kot zasługuje na same najlepsze rzeczy. Problem może pojawić się w momencie, gdy pupil potrzebuje karmy dla kotów z chorobami dróg moczowych. Choroby te są bardzo poważne i mogą wpływać na samopoczucie kotów. Warto, więc dowiedzieć się, jakie karmy pozwolą na najlepszą pielęgnację kotów podczas różnego rodzaju chorób? Przede wszystkim takie, które zawierają odpowiedni poziom składników odpowiedzialnych za tworzenie się kamieni w pęcherzu, ale także pomagające rozpuszczać te, które już istnieją. Karmy są w stanie utrzymać pH na optymalnym dla kotów poziomie. Musimy jednak pamiętać, że podawanie takiej karmy powinno być ściśle kontrolowane przez weterynarza.

Na rynku znajdziemy wiele marek, które oferują karmy dla kotów z chorobami dróg moczowych. Jedną z nich jest Royal Canin, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych i jest polecana przez wielu lekarzy weterynarii. Dzięki niej, koty ze schorzeniami, mogą być na specjalnej diecie. Ta karma wspiera organy układu moczowego, by nie powstawały w nich kamienie. Jest także w stanie wzmagać oddawanie moczu i ochronić błonę śluzową pęcherza moczowego. Stosowanie takiej karmy wraz z odpowiednimi lekami może być terapią, którą należy stosować także przeciw nawrotom choroby.

Drugą marką, która także jest polecana to Purina ONE, ale częściej stosowana jest dla starszych kotów, które mają skłonności do chorób układu moczowego. Zapewnią mieszankę minerałów, a dodatkowo są w stanie kontrolować pH moczu kota. Karma stosowana w dostosowanych ilościach jest przygotowana do redukcji powstających zapaleń. Dobrze dobrana karma jest w stanie wzmocnić układ odpornościowy kota. Będzie zdrowy, szczęśliwy i przez na wiele lat zapomni o infekcjach, które mu towarzyszyły. Na pewno podziękuje Ci wspólną zabawą i aktywnością, oraz przytulaniem i mruczeniem w chłodne wieczory.

Pamiętaj, że tylko Ty jesteś w stanie pomóc kociakowi, poprzez dobór odpowiednich leków i karmy. Sam nigdy nie będzie w stanie poradzić sobie z chorobami dróg moczowych. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów