Royal Canin hypoallergenic – pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów z alergią pokarmową.

Koty to zwierzęta bardzo wrażliwe, które mogą reagować problemami gastrycznymi na różne alergeny. Kiedy kot przez dłuższy czas ma biegunkę lub zaparcia, wymioty lub też odwrotnie, zmaga się z brakiem apetytu, jak również pojawiły się u niego problemy skórne, wówczas można podejrzewać u kota alergię pokarmową. Po konsultacji weterynaryjnej należy wówczas wprowadzić kotu dietę eliminacyjną. Produkty Royal Canin hypoallergenic są pełnoporcjową karmą przeznaczoną dla dorosłych kotów, które zmagają się właśnie z alergią pokarmową.

Wskazania do zmiany diety:

- Stany zapalne jelit
- Długotrwałe biegunki
- Problemy skórne na tle alergicznym
- Nietolerancja na różne składniki pokarmowe

Przeciwwskazania:

- Brak przeciwwskazań do stosowanie tej karmy

Właściwości:

Karma pozbawiona jest wielu składników pokarmowych, które mają wpływ na występowanie alergii u kotów. Przykładem może być laktoza, która jest węglowodanem występującym w mleku, wywołującym liczne alergie. Zamiast tych składników karma Royal Canin hypoallergenic zawiera składniki na bazie hydrolizatu sojowego oraz odpowiednio dobrane białka i węglowodany, które poprawiają nie tylko perystaltykę jelit, ale również stan sierści i ogólne samopoczucie kotów.

Stosowanie:

Karma powinna być stosowana po konsultacji z lekarzem weterynarii, przez co najmniej 3-8tygodni, żeby przyniosła zamierzone efekty. W większości jednak wypadków karma będzie musiała być stosowana do końca życia kota, aby uniknąć kolejnych problemów gastrycznych, jak skórnych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów