Akcesoria dla kota, część 2

Wybór odpowiednich akcesoriów dla naszego kota jest niezmiernie istotną kwestią – tym bardziej, że ułatwia on życie nie tylko naszemu ulubieńcowi, ale przede wszystkim nam samym. Zanim więc dokonamy przypadkowego zakupu, przyjrzyjmy się, jakie mamy opcje i na co warto zwrócić uwagę.

Miski

Miski dla kota powinny być przede wszystkim łatwe do utrzymania w czystości. Podstawowym parametrem jest tu materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzają się miski metalowe lub ceramiczne. Oczywiście, na rynku występują też miseczki plastikowe, które są najtańsza z opcji, ale też najmniej trwała, a ponieważ dość szybko się rysują, częściej trzeba je wymieniać na nowe. Warto również zwrócić uwagę na pojemność miski – optymalna wielkość w przypadku miski na wodę to  0,3 – 0,4 litra pojemności oraz 0,2 lub 0,3 l w przypadku miski na karmę. Ciekawą opcją są tak zwane automaty do karmienia, czyli przykrywane miski wyposażone w timer, który powoduje podniesienie pokrywy o określonej godzinie.

Kuwety i łopatki

W sklepach stacjonarnych i internetowych istnieje wiele odmian kuwet, a to, jaka będzie najlepsza w naszym wypadku, zależy wyłącznie od naszej decyzji. W przypadku, gdy mamy zamiar umieścić kocią kuwetę w ustronnym miejscu (np. w naszej toalecie), wystarczy nam najprostszy, otwarty model. Jeśli natomiast kuweta będzie stała w przedpokoju lub w pokoju, znacznie lepszym wyborem będą modele zamykane, na jak na przykład kuweta antyzapachowa FERPLAST, posiadająca hermetycznie zamykane drzwiczki oraz system trzech filtrów, wypełnionych węglem aktywowanym.

Dobór odpowiedniej łopatki jest natomiast uwarunkowany wyborem żwirku, który również występuje w wielu odmianach. Jeśli  zdecydujemy się na żwirek zbrylający, najprościej będzie nam utrzymać czystość za pomocą łopatki z otworkami, jeśli natomiast będzie to zwykły żwirek, piasek czy nawet trociny, znacznie lepiej sprawdzi się zwyczajna łopatka bez otworów. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów