Akcesoria dla kota, część1

Kot, podobnie, jak pies, może z powodzeniem towarzyszyć nam podczas codziennych spacerów. Ponieważ jednak koty raczej nie przybiegają na nasze zawołanie (nie wspominając już o aportowaniu), jeśli mamy zamiar spacerować z naszym pupilem, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w smycz z obroża lub szelkami. Trzymanie kota na smyczy, szczególnie takiej, która ma możliwość rozwijania się na dużą długość, nie jest wyrazem ograniczania jego wolności, ale raczej troski o niego. Pamiętajmy, że podczas spaceru może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych okoliczności, od bliskiego spotkania z rottweilerem sąsiadów po uruchomienie alarmu samochodowego włącznie. W takich przypadkach nasz kot, nie wiedząc, co się dzieje, może zwyczajnie nam uciec, a ponieważ raczej go nie dogonimy, najprawdopodobniej zagubi się w obcym miejscu, co będzie dla niego dodatkowym stresem.

Co więcej, obroża dla kota przydaje się nawet wówczas, gdy nasz pupil ma zwyczaj spacerować samodzielnie. W takim przypadku na obroży możemy umieścić niezbędne dane, jak np. nasz adres i numer telefonu i jeśli cokolwiek się przydarzy, inni ludzie będą mogli skutecznie pomóc naszemu przyjacielowi i skontaktować się z nami. Poniżej prezentujemy kilka typów „spacerowych” akcesoriów dla kotów. Oczywiście, są to tylko przykłady, mają jednak pewne wyobrażenie o możliwościach, wśród których mamy wybór.

CHABA Welurowy komplet dla kota: szelki + smycz

Elegancki, czarny komplet pozwala nie tylko na przejęcie kontroli nad naszym ulubieńcem, ale też sprawia, że czuje się on komfortowo i wygląda niezwykle elegancko.

FLEXI Smycz automatyczna NEW CLASSIC

Smycz automatyczna ma możliwość rozwijania się na długość 5 metrów, co zapewnia naszemu zwierzakowi dużo swobody, a jednocześnie nie pozwala mu zbytnio oddalić się od nas i wpaść w kłopoty. Ponieważ smycz dodatkowo wyposażona jest w elementy odblaskowe oraz może być wzbogacona diodami LED, nasz kot będzie doskonale widoczny niezależnie od pory dnia i roku, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jego (a przy okazji również na nasze) bezpieczeństwo.

Obroża BAYER Foresto

Jest to obroża do zadań specjalnych, bowiem ma przede wszystkim odstraszać kleszcze oraz pchły. Posiada też funkcję roztoczobójczą, a ponieważ jest wodoodporna, jej skuteczność pozostaje taka sama, nawet wówczas, gdy nasz ulubieniec wpadnie do wody czy przemyka po mokrych zaroślach. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów