Transporter dla kota – zaopatrz się w ocieplany pokrowiec!

Jeżeli planujesz wyjazd ze swoim kotem w okresie zimowym, na przykład na święta do rodziny lub na wczasy z okazji ferii, powinieneś zaopatrzyć się w specjalny ocieplany pokrowiec na koci transporter. Nawet jeśli nie planujesz w najbliższym czasie żadnych zimowych wyjazdów, powinieneś mieć go pod ręką. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Załóżmy na przykład, że nagle, zimą, będziesz zmuszony do odwiedzenia weterynarza. Taki ocieplany pokrowiec z całą pewnością okaże się bardzo przydatny.

Ocieplany pokrowiec przydaje się przede wszystkim właścicielom kotów o gęstej okrywie włosowej. W trakcie podróży w transporterze kot siedzi nieruchomo. Jego mięśnie nie pracują w takiej sytuacji, a co za tym idzie – nie wytwarzają ciepła, które ogrzewa organizm. Mimo, że kot posiada grube futro, podczas podróży związanej z niska temperaturą, zwierzak ten bardzo marznie. Tym bardziej, jeśli całe swe życie przebywa w domu i nie jest zahartowanym zwierzem.

Pokrowce na transportery można oczywiście zakupić w wielu sklepach, a także przez Internet. To jednak nie jedyne wyjście, aby zapewnić naszemu futrzakowi odpowiednią ilość ciepła. Pokrowiec taki możemy bowiem wykonać samodzielnie. I nie jest to wcale trudne. Ważne, aby jego górna część była wykonana z materiału nieprzemakalnego. W miejscu, gdzie transporter posiada drzwiczki, należy wykonać specjalną otwieraną klapkę. Na dachu natomiast powinien znajdować się otwór na rączkę do trzymania. I gotowe!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów