Royal Canin Obesity

Produkt został stworzony przez Royal Canin. Posiłek ten jest przeznaczony dla dorosłych kotów, które cierpią na otyłość. Nie mogą jej spożywać samice kotów będące w ciąży i wydzielające mleko. Ponadto koty, które cały czas się rozwijają. Należy ją podawać zgodnie z zaleceniami weterynarza. Dotyczy to również przypadku dłuższego stosowania. Podawanie produktu należy zakończyć w momencie, gdy kot osiągnie optymalną masę ciała. Do karmy należy podawać świeżą wodę.

Karma zawiera nie więcej niż 110g/1000kcal białka ograniczając w ten sposób utratę mięśni. Dodatkowo zawiera skoncentrowaną ilość odpowiednich witamin i soli mineralnych potrzebnych podczas codziennej przemiany materii. Dodatkowo zawarte w niej kwasy tłuszczowe mają pozytywny wpływ na organizm, a także skórę. Energia metaboliczna tej karmy wynosi 3,5 MJ/kg.

W okresie przejściowym wynoszącym 7 dni należy mieszać nową karmę z dotychczasową w odpowiednich ilościach stopniowo zwiększając nową karmę w celu wyeliminowania stresu. Po tym okresie należy dawać kotu nowy pokarm.

Skład pokarmu

W opakowaniu 0,4 kg karmy suchej znajduje się 42% białka, 10% tłuszczy, 8% popiołu, 18.8% skrobi, 1.3% wapnia, 1.2% fosforu, 14% włókna pokarmowego, 2.2% kwasu linolowego, 0.07% kwasy arachidonowego i 2.9% kwasów tłuszczowych.

Ponadto posiada odpowiednią zawartość pszenicy, glutenu kukurydzianego i pszennego, pulpy buraczanej, łusek i nasion psyllium, witaminę A, C, D3, E1, E2, E4, E5, E6 oraz E8. Produkt może zawierać niewielkie ilości innych konserwantów. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów