Karma ANIMONDA Integra Sensitive o smaku indyka z ryżem

Alergie to narastający problem w świecie borykającym się z coraz większym zanieczyszczeniem środowiska i kwestią modyfikowanej żywności. Objawy takie, jak: dolegliwości skórne i oddechowe, problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego (na przykład biegunki, wymioty) dotykają jednak nie tylko ludzi. Coraz częściej nietolerancja pokarmowa lub alergia spotykają naszych podopiecznych, negatywnie wpływając na zdrowie i komfort życia. Niekiedy pojawiają się niespodziewanie i karma, która do tej pory służyła zwierzęciu, zaczyna uczulać. W przypadku kotów najczęstszymi alergenami są niektóre białka i węglowodany – całkowite wyeliminowanie z diety tych elementów jest niemożliwe, ale można je zastąpić specjalnie wyselekcjonowanymi białkami i węglowodanami o niższym ryzyku alergiczności.

Rozpoznanie alergii przez lekarza weterynarii jest pierwszym krokiem do podjęcia leczenia – jednak terapia to w większości zmiana diety. Bez tego elementu farmakologiczne leczenie objawów nie przyniesie pożądanych skutków. Dostrzegając potrzeby kotów borykających się z alergiami pokarmowymi, producenci karm coraz częściej tworzą specjalne serie produktów im dedykowanych. Jednym z nich jest Animonda Integra Sensitive o smaku indyka z ryżem.

Właściwości karmy

Animonda Integra Sensitive stanowi pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany posiłek dedykowany kotom cierpiącym z powodu nietolerancji pokarmowych. Zapewnia dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania składników, a jednocześnie realnie wpływa na samopoczucie i ustąpienie objawów alergicznych. Produkty z tej serii zawsze zawierają jedno źródło białka i jedno źródło węglowodanów. Takie ograniczenie składników pozwala na łatwe określenie, co kot może bezpiecznie spożywać, a jakie produkty mu szkodzą. Składniki karmy zostały jednocześnie tak zbilansowane, by w diecie zwierzaka nie zabrakło żadnego elementu. Dodatek olejów i tłuszczy – w tym oleju z ostu – korzystnie wpływa na kondycję skóry oraz wygląd sierści, która staje się zdrowa i jedwabista.

Skład

W karmie dominuje mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego – w tym przypadku jest to indyk. Na kolejnym miejscu w składzie znalazł się ryż, a następnie substancje mineralne, oleje i tłuszcze, 0,5% oleju z ostu. Ważna dla ogólnego samopoczucia i kondycji kota jest obecność witamin – A, D3 i E oraz minerałów – wapnia, fosforu i magnezu. Między innymi dzięki nim ograniczenie różnorodności białek i węglowodanów nie odbije się negatywnie na zdrowiu naszego pupila.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 554-992-00

E-mail: kontakt@kot.net.pl

Strona dla miłośników kotów. Porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i dbania o zdrowie naszych kocich przyjaciół. Dowiedz się jak zrozumieć i wychowywać Twojego kota!
 

Adres redakcji:

plac Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów